KORONAVIRUS

LAJMET E FUNDIT

Një brez që nuk kthehet më kurrë

0
Brezi që kishte mësuar të përballojë në çdo kohë dhe në çdo rrethanë gjithçka me forcën e vet. Një brez autoriteti i të cilit ishin...

FOTO/ Këngëtarja shqiptare bën deklaratën e papritur për reperin: E dua...

0
Disa ditë më parë një video e Era Istrefit dhe Don Xhonit, u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale. Dyshja shihen pas një makine...

Zgjidhet “misteri” i vizitës së papritur të Tom Doshit në Kryeministri

0
Ish-kreu i PSD-së, Tom Doshi u pa sot në ambientet e Kryeministrisë. Pas videos që qarkulloi në media dhe aludimet mbi vizitën e tij,...

KETE JAVE

AKTUALITET

SUPER OFERTA, SUPER INTERNET, SUPER SHPEJTËSI
Për çdo pyetje na kontaktoni në
0697007030

KULTURE

Marie Kraja, diva që thyente tabu atëherë kur mjerimi ndalonte gruan për gjithçka

Marie Kraja ka lindur më 24 shtator 1911, në Zarë të Dalmacisë në Kroaci, në vitin 1911.   Ajo dallohej për një natyrë të qeshur por...

Historia prekëse e këngës së magjishme “Për mu paska ken’ kismet” të Palok Kurtit

“Për mu paska ken’ kismet”, kjo këngë e vjetër shkodrane është shkruar në vitin 1880 nga i madhi Paloke Kurti, kompozitor, instrumentist i shumë...

Saimir Strati, “I mikpritun n’Shkodër”/ Artisti i njohur solli disa nga punimet e vlerësuara nga Guinness

Nga Mario Gjini   Pasditja e së premtes ishte e veçantë në mjediset e galerisë “Oda” për shkak të ekspozitës së çelur nga mjeshtri i mozaikut,...

TURIZEM

SHOW BIZ

KURIOZITETE

“Nesër do të ndodhë…”, cili ishte në të vërtetë, sekreti i Nostradamusit? Disa gjëra që nuk i dinim

Konsiderohet parashikuesi më i famshëm i të gjitha kohëve, e megjithatë, shumë pak merrte vesh nga astrologjia. Sekreti i tij? Të shkruante sa më...

E lepini kapakun e kosit pasi e hapni? Ne vazhdim nuk duhet ta beni me pasi ndikon…

Kosi është një produkt shumë i mire dhe ka një efekt probiotik. Ai jo vetëm që mbështet florën bak teriale të zorrëve, por është...

KRONIKE

Kamera e fshehtë e policëve: Një “kafe” ose në komisariat për vepra të turpshme!

Gazetarët e emisionit investigativ “Stop” u vunë në dijeni nga një qytetar se në zonën e Kasharit, në mbrëmje, ndërsa kishte ndaluar në makinë...

Mësueset kapen ‘mat’, nëndrejtoresha: Erdha për të ngrënë bukë! (video)

Gazetarët e Fiksit shkojnë në ambjentin ku zhvillohen kurset. Derën e hap fillimisht një fëmijë, më pas afrohet mesuese Kristina duke e mbyllur me...

Zi në familjen Gjici, ndahet nga jeta njeriu i dashur i kryetarit të Bashkisë Kukës

Klubi i futbollit Kukës ben me dije se është ndarë nga jeta vëllai i presidentit Safet Gjici dhe administratorit Lavdrim Gjici. Verilindorët e kanë nisur...

Ishin duke udhetuar humb jeten cifti shqiptar ne Greqi, lanë pas 3 fëmijë

Ne Greqi ka humbur jeten dy shtetas Shqiptar nga qyteti i Sarandes. Në autostradën Patra–Pyrgos eshte regjistruar nje ngjarje e rende pasi makina e shtetasve...

POLICIA IDENTIFIKON DHE SHPALL NË KËRKIM TË I DYSHUARIN TË PLAGOSJES SË 44-VJEÇARIT

Shkodër Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i plagosjes së rëndë me pasojë vdekjen e 44-vjeçarit nga Lezha. Shërbimet e Policisë dhe grupi i...

TURIZEM

LEPUSHA, ATY KU CDO PERSON DASHUROHET ME NATYREN …

Lepusha mbetet si nje nga ato destinacionet qe nuk zgjenjen asnjhere. Ne cdo stine ajo mirepret vizitore te ndryshem shqiptar dhe te huaj.   Duket se...

Rama ndan foto nga plazhi i Velipojës

Velipoja, një ndër plazhet ranore me shtrirjen më të gjerë në Shqipëri, frekuentohet çdo vit nga qindra mijë pushues si brenda edhe jashtë kufijve.   Kryeministri...

SOCIALE