FOTO & VIDEO

Kulturë

Politike

Kronike

spot_img

Histori
Histori

Historia e ullirit 2042 vjeçar në Shqipëri. Pema qe i rezistoj luftrave dhe zjarreve…

Nga Ahmet Zani   Ky dru ulliri rreth 2.042 vjecar shpëtoi...

Mjeshtri i lirikës Tonin Harapi dhe dashuria e tij për muzikën

Kompozitor nuk është ai që shkruan muzikë, por ai...

Disa ndriçime të reja mbi “Mesharin” e Gjon Buzukut

Nga Nelson Qirjaku – “Meshari” i Gjon Buzukut ka hapur...

Histori sportive: Kur Vllaznia luante për herë të parë ndaj Tiranës

Nga Bashkim TUFA – Kjo ka ndodhur 96 vjet...

Historia e “Zojës së Shkodrës” dhe zhvendosja e afreskut në Romë më 1467

Nga Don Nikë Ukgjini Të jesh me fat apo pa...

Turizem

Lepusha e Kelmendit, ngrihet bujtina e parë në vendin e staneve

“Histori Shqiptare”, udhëtoi këtë të diel drejt Lëpushës, ku...

MISHAVINA, PRODUKTI EKSKLUZIV LOKAL I ZONËS SË KELMENDIT

Të vizitosh veriun gjithnjë mbetet një nga ato alternativat...

Ky është ishulli grek ku i vetmi mjet transporti është gomari, nuk lejohen mjetet e tjera (foto)

Ishulli grek i Hydra është një shembujt konkretë të...

Kete Jave
LAJME

Luizi në lot, i afërmi nga Amerika vjen për ta takuar: “do vinte gjithë bota me t’pa jo ma unë… fik dritat”

Luizi: Më ka kput malli, nuk e di si më shikojnë këtu në shtëpi. Edhe ma toleron motra e mbesat kur jemi në shtëpi...

Aktualitet

FERMENTIM, LAGJJA PLOT MBETURINA DHE PUSETA PA KAPAKË

Mospastrimi I mbeturinave por edhe depozitimi I tyre jashtë...

Suprizat e motit për këtë javë, ja dita kur do të kemi stuhi dhe ulje temperaturash

Java që presim përpara pritet të jetë një javë...

Jeni gjobitur nga policia? Vjen një lajm i mirë për shoferët

Te enjten Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 102 vota...

Bashkia nuk menaxhon dot mbetjet/ Rrugët e periferive “pushtohen” nga mbetjet inerte dhe urbane

Menaxhimi i mbetjeve urbane dhe inerte vijon të mbetet...