E dini pse hotelet përdorin vetëm çarçafët e bardhë?

E kush nuk ka dëshiurë të ketë në shtëpinë e tij, apo të saj, sete të ndryshme çarçafësh me ngjyra, me lule, t’i kombinojë për çdo stinë të vitit, për çdo periudhë e çdo kohë? Të gjithë duam llojshmëri, por ja që jo gjithmonë e kemi këtë mundësi.

Përgjithësisht, në çdo familje nuk mungon një set çarçafësh të bardhë, krahas atyre të tjerëve me ngjyra të ndryshme, me kukulla e kartona të animuar për fëmijët, por edhe me motivacione të shumëllojshme për të rriturit.

Por, a keni vënë re që hotelet gjithmonë përdorin çarçafë dhe jastëkë të bardhë? Dhe a keni menduar ndonjëherë se pse? Rezulton në fakt se ka një arsye të fortë që qëndron pas kësaj. Emma Hooton, stiliste shtëpish në Tielle Love Luxury, i tha revistës Red se çdo ngjyrë tjetër, përveç të bardhës, venitet me kalimin e kohës.

Kjo nuk ndodh kurrë me nuancën e bardhë, ajo është e përjetshme, tërheqëse dhe e freskët. Pra e mësuat arsyen! Që dhoma e hotelit të duket sa më e rregullt, por njëherësh që krevati të duket si i ri dhe super komod, çarçafët e bardhë janë gjithmonë zgjedhje. Kini parasysh, ato kurrë nuk zbehen pas disa larjeve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...