Një nga çështjet që u diskutua në studion e “Opinion” ku mbrëmjen e kësaj të enjteje ishte i ftuar ministri Sandër Lleshaj ishte dhe makina luksoze që ky i fundit përdor.   Bëhet fjalë për një makinë BMW Seria 7, që...
Kryeministri Edi Rama thotë se memet në internet nuk mund të ndalen. I pyetur për një nismë ligjore të Kodit Penal që po shqyrtohet nga Ministria e Drejtësisë, kryeministri u shpreh se ishte habitur nga lajmi.   Kryeministri tha se ka...
Një tjetër mjek ka humbur bet ejën me koronavirusin, pasi është ndarë nga jeta ditën e sotme.   Pas infektimit me koronavirus ka humbur jetën doktor Myftar Zemani. Ai kishte dalë në pension, por ende ushtronte profesionin vullnetarisht në zonën e...
Pëllumb Pipero ben thirrje qe te mos mblidhen qytetaret pasi kjo eshte nje rrezik i madh sepse mund te te perhapin me lehtesi virusin ndaj duhet te jemi shume te kujdesshem dhe te perdorim masken dhe te lajm sa...
Tashme ne kohe pandemie eshte e veshtir te kalosh drejt vendeve te BE nese nuk i ke te rrgeullta dokumentat per te udhetuar keshtu i ka ndodhur dhe diten e sotme nje 24 vjecari ku si rezultat i masve...
Kryeqyteti do të mbyllet! Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Tirana do të kufízojë màsat shtrénguese për pàràndàlimin e përhàpjes së Covid-19.   Mësohet se Komíteti i Ekspértëve i ka pròpòzuar qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama mbýlljen e vendit nga...
Komuniteti Teknik i Ekspertëve, deklaroi sot se do të mbeten në fuqi masat e deritanishme, por që mund të ndryshojnë në varësi të situatës epidemiologjike në vend.   Për të sqaruar akoma më tepër këto zhvillime, në emisionin “Ftesë në 5”...
E vetmja ki rurge grua në Shkodër, Zyliha Kraja ndërroi jetë 80 vjeçare më 4 nëntor pasi u infektua nga COVID-19. Pas përkeqësimit të shëndetit ajo nuk mundi dot që ta përballonte luf tën e ashpër me COVID-in. Dramaturgu i...
Kur prindërit e Elvis Naçit, në vitin 1974, i vunë emrin djalit të tyre të porsalindur, ëndërronin gjithçka për të ardhmen e tij – përveç të qenit hoxhë. Rokeri i madh amerikan Elvis Presley, mbreti i rock-and-rollit ishte një legjendë...
Shifrat e larta të viktimave nga Covid vijojnë të jenë prezente në vendin tonë. Shumë familjarë presin në dyert e spitaleve Covid për të mësuar rreth fatit të familjarëve të tyre. Një qytetare me lot në sy para Sanatoriumit...

Te fundit

Përse i shmanget debatit me Lulzim Bashën? Përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Politikon’ është pyetur se përse i shmanget ftesës së liderit të opozitës Lulzim Basha për një debat publik. Rama...

Zonja Meri tregon parashikimin e yjeve për shenjën e Ramës, çfarë e pret në...

Astrologe Meri Shehu teksa foli për parashikimin e yjeve për muajin dhjetor 2020, përmendi dhe atë çka pritet për shenjën e Gaforres, së cilës...

Humbje e madhe/ Dikur kampion, ndërron jetë ish-sportisti i njohur shqiptar

Sporti korçar dhe shqiptar ka humbur sot ish-kampionin e mundjes Petrit Dushku. Ish-sportisti korçar ndërroi jetë sot, ndërsa lajmi ka hidhëruar mbarë sportin dhe...