Kunata i merr në mes të natës foshnjën, Ornela: Kur e pashë në banjë...

Pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë Ornela e cila ka rrëfyer historinë e saj të dhimbshme dhe vështirësitë që ka kalur...

Rama rrëfen marrëdhënien me prindërit: Aneta Kristaqi nuk dilte me mua se kisha këmbët...

Edi Rama ka zbuluar marrëdhënien me prindërit e tij. Teksa rrëfente në “E diell” lidhjen e ngushtë me gjyshen, tregoi se babai nuk donte të dilte me të kur...

Plasin ofendimet! Kushëriri i thotë laje gojën me sapun, Shpëtimi: Ku di të lahesh...

Në rubrikën “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare dy kushërinj Shpëtimi dhe Lulëzimi të cilët së bashku me 6 kushërinj të tjerë janë pronrë të një pylli. Por...

Lulzim Basha tregon fjalët e të bijës që e kanë lënduar dhe i kanë...

Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Gjebrea tek rubrika “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare, Lulzim Basha ka treguar një bisede me vajzën e tij të madhe Dafinën, që kanë...

Nuk do ta besoni! Lulzim Basha përveçse politikan edhe “DJ”…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela kanë rrëfyer për herë të parë së bashku në një studio televizive njohjen që përfundoi më pas me...

Lulzim Basha rrëfehet si rrallëherë, tregon sikletin që ka pasur me nënën

I ftuar në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare ka qenë kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij Aurela. Ata kanë bërë një rrëfim ndryshe duke...

‘Ishim në miting dhe na doli Saliu përpara’, Rama zbulon konfliktet e para me...

Kryeministri Edi Rama i ftuar sot në “E diell” ka zbuluar detaje të patreguara në jetën e tij më parë. Teksa moderatori Edi Manushi i paraqiste disa foto në...

“Besoj isha shqiptari i fundit që…”/ Basha tregon momentin kur i kërkoi dorën Aurelës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka rrëfyer edhe momentin kur bashkë me dajën ka shkuar për t’i kërkuar dorën e Aurelës në familjen e kësaj të fundit. Të ftuar...

Propozimi për martesë në televizion, ja si përfundoi historia e dashurisë së ndaluar pas...

Mbrëmjen e djeshme programi “Dua të të bëj të lumtur” trajtoi historinë e ndaluar të dashurisë midis Stiljanos dhe Ersoneldës. Ata ishin njohur që në fëmijëri me njëri- tjetrin...

Një histori e ndaluar dashurie/ Nga propozimi në martesë në ndërhyrjen e efektivëve të...

Mbrëmjen e sotme programi “Dua të të bëj të lumtur” trajtoi historinë e ndaluar të dashurisë midis Stiljanos dhe Ersoneldës. Ata ishin njohur që në fëmijëri me njëri- tjetrin...

Te fundit

8 Maj, Rruga e Thethit vazhdon e bllokuar

Thethi, një ndër atraksionet turistike ne qarkun Shkoder mbetet i bllokuar e si pasojë e bores se rene gjate dimrit, kjo mund të pengojë...

Cfarë është Nata e Kadrit dhe pse është e veçantë për muslimanët

Nata e Lejletul Kadrit është nata në të cilën pejgamberi Muhamed, ndërmjet melekut Xhebrail , i kanë zbritur ajetet e para të Kuranit, sipas...

Ezani këndohet 10 minuta para kohe, shkarkohet hoxha

Një ngatërresë në sistemin e xhamisë u prishi agjërimin banorëve të lagjes Çekmekoj në Stamboll. Nga objekti i kultit ftesa për namaz e darkës u...