Myslimanit i bëjnë kryqin në derë ditën e Bajramit: Jam i indinjuar, veprime përçarëse

Nga Artan Diko Një incident i pakëndshëm është shënuar ditën e Kurban Bajramit në lagjen “Kala” të qytetit të Beratit. Gazmend Bilali pasi u kthye nga falja e Bajramit së...

Familja shqiptare nga Greqia me pushime në Durrës: E re pedhja, ego ena kafe…

Nga Lirim Mucollari Një familje shqiptare nga Kosova (që jetonin prej 25 vitesh në Gjermani) dhe një familje shqiptare nga Shqipëria (që jetonin prej 25 vitesh në Greqi)! Ulen në lokal...

“Ajo rri me fëmijët e saj, unë shkoj puth varrin e mamit”, vajza e...

Eltjana Sinanaj, nëna e së cilës muaj më parë ndërroi jetë në spitalin covid 2 në gjendje të mjerueshme, pasi ishte lënë pa ujë e bukë, endet dyerve të drejtësisë,...

Heroi i ditës në Itali është emigranit shqiptar me emrin Agim, shpëton shpëton italianin...

Imazhi i shqiptarëve është i ndryshëm në vende të ndryshme të botës, varësisht se si janë sjellë shumica e shqiptarëve rezidentë atje. Madje dhe brenda një shteti, zona të...

“I thashë jam nga Shqipëria, ai filloi të qajë”, rrëfehet shqiptari që ndihmoi gjermanët

Dy vëllezërit, Lulzim dhe Gëzim Hajdaraj, udhëtuan nga Këlni, drejt qytetit Bad Neunar të Gjermanisë, me qëllim që të ndihmonin njerëzit që u dëmtuan nga përmbytjet që përfshirë Evropën.   Lulzimi...

Djali nga Shkodra bëhet hero në Gjermani. Thyen xhamin e makinës dhe shpëton gjermanin...

Përmbytjet vijojnë që të marrin jetë në Gjermani dhe Belgjikë, teksa deri tani numri i viktimave ka shkuar në 190. 163 viktima janë regjistruar në Gjermani dhe 36 në Belgjikë....

“Robinson Kruzo” shqiptar, historia e banorit që jeton i vetëm në ishull dhe mesazhi...

Ishulli Tongo ndodhet në skajin më jugor të vendit, aty ku ndodhet dhe kufiri fundor me Greqinë, në të cilin jeton vetëm një banor. Përparimi, i cili është zhvendosur...

Fitoi konkursin për tu bërë polic, por e përjashtojnë vetëm se ka syze optike

Në emisionin “Stop” sot është transmetuar historia e Griseld Gjishtit, i cili ka arritur që të fitojë konkurin për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit dhe në fund...

Mësuesja shqiptare dashurohet me studentin turk, propozimi për martesë nën urën e Bosforit

Një histori shumë e bukur dashurie është treguar ditën e sotme në “ABC e Mëngjesit’. Valbona Çaça dhe Anil Yiğit janë çifti me historinë më interesante të njohjes, ku i...

Aksidenti/ Pret gishtat në vendin e punës, firma turke e hedh në rrugë

Do të ndalemi në një ngjarje sa të dhimbshme, po aq edhe problematike.   Donald Tufi është vetëm 20 vjec dhe në janar 2021 filloi punë pranë firmës së përpunimit të...

Te fundit

Emrat, ja kush janë/19 gra e fëmijë riatdhesohen nga kampet siriane, ja cilët janë

Gazetari Taulant Kopliku ka nxjerr të plotë listën e riatdhesimeve të fëmijëve dhe grave që priten të mbërrijnë nesër në Tiranë, pasi janë nxjerrë...

Humbi jetën në plazhin e Tales/ Kush është 27-vjeçari nga Lezha, nëntoger i Forcave...

Pavlin Rrasa, nga Lezha, është i riu, i cili u raportua i mbytur pasditen e djeshme në Tale të Lezhës. Mësohet se 27-vjeçari nuk...

Pamje nga banesa ku nipi mbante 69-vjeçaren e pajetë për t’i marrë pensionin

Mediat greke kanë publikuar pamje nga banesa ku u gjet e pajetë një e moshuar që mbahej e fshehur nga nipi i saj 55-vjeçar. Bëhet...