4 arsye përse duhet të hani më shumë hudhër në verë

Hudhra është një nga produktet që mund ta gjejmë në tregjet e fruta perimeve gjatë gjithë vitit. Megjithatë, si çdo produkt tjetër, edhe hudhra ka stinën e sezonin e...

Mos e përdorni më shumë se 3 ditë këtë dietë: Largon plot 5 kg...

Mund të quhet një zgjedhje perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë, me këtë dietë me patate. Dieta zgjat 3 ditë dhe do humbisni 5 kg. Gjatë kësaj...

Duke filluar nga ulcera e deri tek kolesteroli : Lë pa fjalë studimi i...

Fasulet janë të pasura me lëndë ushqyese, që janë thelbësore për shëndetin tonë, gjë që shpjegon pse ato janë një ushqim kryesor në shumë kuzhina kudo në botë. Fasulet mund...

Këmbë të fryra nga vapa- Mënyrat më të mira si ta shmangni

Nëse ndjeni se ju fryhen këmbët sapo afrohet stina e nxehtë e verës, nuk jeni të vetmit. Kjo është një simptomë shumë e përhapur, kryesisht tek gratë dhe vajzat. Fryrja e...

Mundohuni që t’i shmangni këto pije për të mos vuajtur nga kolesteroli, mësojni cilat...

Pijet industriale të mbushura plot me sheqerna janë kudo dhe konsumohen nga shumica e njerëzve, duke nisur që nga fëmijët e vegjël e deri tek më të moshuarit. Ato janë...

Ja pasoja më e rë që lë Covid-19 tek të infektuarit, flet mjekja dhe...

Fatmirësisht vendi ynë tashmë nuk është më në zonën e kuqe sa i përket incidencës së pandemisë të Covid-19.   Procesi i vaksinimit në Shqipëri vazhdon pa probleme dhe disa ekspertë...

Pesë shenja që duhet të shkoni menjëherë te kardiologu

Trajtimet për sëmundjet afatgjata mund të dobësojnë dhe të çojnë në ndalim të zemrës. Cilat janë simptomat që nuk duhet t’i shpërfillim?   Pavarësisht progresit të mjekësisë dhe veçanërisht kardiologjisë në...

Kura Me Kanellë Dhe Hudhër Për Rënien Nga Pesha

Rënia nga pesha nuk është diçka që ndodh brenda natës. Ajo kërkon mund, durim, aktivitet fizik e mbi të gjitha ushqyerje të shëndetshme.   Në larminë e ushqimeve që kanë aftësi...

Njollat e kuqe në sy/ Pse shkaktohen dhe a janë të rrezikshme, ja çfarë...

Njollat e kuqe në sy njihen ndryshe edhe si rrjedhje okulare ose hemorragji subkonjuktivale. Edhe pse mund të bëjnë shumë përshtypje, në përgjithësi këto njolla nuk paraqesin ndonjë problem...

E keni menduar rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin…

Vitamina B5 e njohur ndryshe si Acidi Pantotenik është shumë e rëndësishme për organizmin. Ajo vjen në ndihmë kundër azmës, rënies së flokëve, alergjive, stresit, ankthit, çrregullimeve me frymëmarrjen...

Te fundit

NA ISHTE NJEHERE

Femijnia e kahershme e brezit tim, asht kujtimi ma i sinqerte qe zemres m'ka ngel, ndoshta sepse ishim gati njisoj t' varfen, i paperlyem edhe shpirti si...

Pa dëshirën e saj, këngëtarja serbe i nxjerr sekretin Kejvina Kthellës

Kejvina Kthella ka qenë këto ditë për pushime në Bodrum të Turqisë, që është përfshirë në një situatë shumë të vështirë.   Papritur vendi u përfshi...

Moderatorja e njohur shqiptare ka “fiksim” Edi Ramën dhe zbulon përse ajo do ta…

Lei Kraja ishte sot e ftuar në “Pushime On Top”, ku foli më shumë për planet e saj në karrierë, e jo vetëm.   Prezantuesja sportive...