HIRRA “minierë” vitaminash dhe lëndësh ushqyese, përse duhet ta pinë fëmijë e të rritur

Hirra është produkti magjik i cili krijohet gjatë prodhimit të djathit dhe kosit, dhe në të mbeten përbërësit më të mirë dhe më të vlefshëm të qumështit: 16 lloje...

U dhemb shpeshhere pjesa e prapme e kokes? Ja se cfare shenje eshte kjo...

Dhi mbja në pjesën e prapme të kokës shpë rthen si pasojë e tensionit, stresit ose lodhjes. Megjithatë, sipas të dhënave të AgroWeb.org, ajo shpesh mund të shfaqet si rezultat...

Merr fund dilema! Rrushi i bardhë apo i zi, cili është më i shëndetshëm

Rrushi është rritur mbi tokë për mijëra vjet dhe i ka ardhur në ndihmë njerëzimit jo vetëm për ushqim por edhe për shëndet. Rrushin e gjejmë në variete, madhësi...

Kruarja e hundës konsiderohet si një veprim i ulët: Jo vetëm kaq, ky veprim...

Nuk është vetëm turp që të kruash hundën. Ka një arsye shëndetësore shumë serioze përse nuk duhet ta bëni një veprim të tillë. Herën tjetër kur të gërmoni tek hunda,...

Veshët tanë mund të tregojnë shëndetin tonë, dhe këto faktorë nuk duhet të injorohen

8. Dylli i veshit me ngjyrë gri Nëse dylli juaj i veshit është gri pa ndonjë simptomë tjetër, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Ndoshta është thjesht pluhur. Kjo ngjyrë e...

Gjërat më të rrezikshme në kuzhinën tuaj që nuk i keni ditur

1-Kontejnerë plastikë për ruajtjen e ushqimit Për ta bërë plastikën fleksibël, disa prodhues shtojnë kimikate të veçanta, të cilat mund të shkaktojnë probleme serioze shëndetësore. Ne jemi shumë të sigurt...

Ju nuk jeni të shëndoshë por keni barkun e fryrë, mjeku i njohur :...

Eksperienca ka treguar se mënyrat më të shpeshta për të pakësuar shqetësimet dhe gazrat janë ndryshimet në dietë, marrja e disa il’açeve dhe pakësimi i sasisë së ajrit të gëlltitur....

Ndodh që shpeshherë të keni dhimbje prapa koke? Ja nga se vjen dhe si...

Dhi mbja në pjesën e prapme të kokës shpë. rthen si pasojë e tensionit, stresit ose lodhjes. Megjithatë, ajo shpesh mund të shfaqet si rezultat i hernies diskale ose ndonjë...

I dinit…? Këto janë shenjat kryesore që tregojnë se mund të keni diabet

Diabeti është një gjendje shëndetësore kronike, që ndikon në mënyrën se si trupi juaj e kthen ushqimin në energji. Ekzistojnë tre lloje kryesore të diabetit, ai i tipit 1,...

Studimi i fundit : Nuk e paskemi ditur qe lengu i turshive po perdoret...

Ka të dhëna se lëngu i turshisë është një kurë shumë e mirë shtëpiake kundër urthit apo refluksit të acidit. Ky problem ka të bëjë me kthimin në ezofag të...

Te fundit

A do të kandidojë për kreun e PD-së? Topalli zbulon vendimin e saj dhe...

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ishte e ftuar në emisionin ‘Detalog’ ka komentuar zhvillimet e fundit brenda PD-së. Topalli shprehet e bindur se Lulzim Basha, do...

Sfidë: Gjeni ku fshihet fantazma në këtë foto! Një sy

Disa njerëz janë të shkëlqyer në sfidat dhe llogaritjet matematikore, të tjerët kanë aftësinë për të parë detajet kur askush tjetër nuk mundet dhe...

Zbuloni më një llogaritje të lehtë se sa ujë duhet të pini në ditë...

Zbuloni më një llogaritje të lehtë se sa ujë duhet të pini në ditë në krahasim me peshën që keni. Trupat tanë janë të përbërë...