Ndërron jetën gazetari i njohur, miqtë dhe kolegët e tij japin lajmin e hidhur...

Një lajm i trishtë ka ardhur për botën e medias. Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur italian Arturo Diaconale. Gazetari, i cili ishte zëdhënësi zyrtar për Lazion,...

A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19? Ja përgjigjja që...

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me koronavirus rritet, vazhdon të rritet edhe numri i atyre që janë shëruar nga sëmundja e shkaktuar nga virusi. Sidoqoftë, pacientët që shërohen nga...

Punon e lodhet gjithë ditën në spital, infermieres i heqin kujdestarinë e djalit 5...

Një gj yk atë në Turqi ka vendosur se 31-vjeçarja Xhemile Deniz është një rr ez ik shëndetësor për infektim të mundshëm nga koronavirusi, prej punes së saj si...

Aventura iu kushtoi shtrenjtë, të rinjtë përplasin Ferrarin që morën me qira

Dy të rinj që kishin marrë me qira një Ferrari, u përplasën me një automjet në autostradën Lake Shore Drive. Sipas mediave të huaja, automjeti u përplas rreth orës 12:45...

Tre ditë më parë u infektua me Covid-19, mjekja humb jetën

Një lajm i trishtë ka ardhur për botën e mjekësisë. Pas një su lmi ne zemër ka ndërruar jetë dje mjekja 40-vjeçare në Turqi, Ferdane Bilgi, e cila rezultoi...

Plane për festat? Kryeministri e thotë troç: Vetëm një familje në çdo shtëpi, nuk...

Kryeministri i Greqisë, ka lajmëruar se nuk do të lejohen grumbullime në banesa për festat dhjetorit. Ai tha se vetëm një familje mund t’i bashkohet një tjetre dhe askush...

Dalin dyshime për vdekjen e Maradonës, infermierja tregon çfarë ndodhi natën e fundit të...

Shumë polemika ka pasur rreth vdekjes së legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona në moshën 60 vjeçare. Përfaqësuesit e tij dhe familjarët të cilët kritikonin emergjencën dhe trajtimin mjekësor që...

Dritë në fund të tunelit: Në fund të Dhjetorit nuk do të dëgjoni më...

Presidentja e Kominsionit Evropian Ursula von der Leyen, në një deklaratë që ka bërë në Palementin Evropian ka folur për ecurin e procesit të vaksinimit. Me tej ajo ka thënë...

Evropa lehtëson masat kufizuese për koronavirusin! A mund te lezivin shqiptaret lirshem per Vit...

Një mori shtetesh evropiane janë duke lehtësuar gradualisht masat kufizuese ndaj koronavirusit, ndërkohë që në Shtetet e Bashkuara po bëhet thirrje për qëndrim në shtëpi teksa rritet numri i...

Studimi kinez pretendon se koronavirusi nisi nga një shtet në kufi me Shqipërinë

Studiuesit kinezë kanë pohuar se Greqia mund të jetë një ndër vendet ku filloi përhapja e koronavirusit. Pasi shënjestruan Indinë si vend i dyshuar kryesor për shpërthimin, shkencëtarët kinezë hodhën...

Te fundit

Përse i shmanget debatit me Lulzim Bashën? Përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Politikon’ është pyetur se përse i shmanget ftesës së liderit të opozitës Lulzim Basha për një debat publik. Rama...

Zonja Meri tregon parashikimin e yjeve për shenjën e Ramës, çfarë e pret në...

Astrologe Meri Shehu teksa foli për parashikimin e yjeve për muajin dhjetor 2020, përmendi dhe atë çka pritet për shenjën e Gaforres, së cilës...

Humbje e madhe/ Dikur kampion, ndërron jetë ish-sportisti i njohur shqiptar

Sporti korçar dhe shqiptar ka humbur sot ish-kampionin e mundjes Petrit Dushku. Ish-sportisti korçar ndërroi jetë sot, ndërsa lajmi ka hidhëruar mbarë sportin dhe...