Protestoi ndaj qeverisë, policia zhvesh gruan gjatë arrestimit!

Një incident ka ndodhur në Manchester, ku policia ka zhveshur një grua gjatë momentit të arrestimit. Gruaja kishte marrë pjesë në një protestë ndaj ligjit të qeverisë i cili i...

Historia e rrallë/ Motër e vëlla bëhen të pasur brenda ditës, ja çfarë gjetën...

Një histori me të vertetë e rrallë është ajo që i ka ndodhur së fundmi një motre dhe vëllai. Isaac dhe Sofia Andreou, janë bërë të pasur pasi kanë gjetur...

Na habit Pipero/ Fundi i marsit dhe fillimi i prillit do na gjejë me…

Pipero teksa ka komentuar situatën e pa’ndemise në vendin tonë, ka deklaruar se në 4-5 muaj Shqipëria arrin imuniteetin koleektiv dhe vak’ sinimi do përfundojë brenda këtij viti dhe...

Zbulohet tradhtia e kryeministrit, biznesmenia tregon lidhjen e fshehtë për 4 vite

Biznesmenia Jennifer Arcuri ka zbuluar se ka patur një lidhje të fshehtë me kryeministrin britanik Boris Johnson, në kohën kur ky i fundit ishte i martuar me gruan e...

Fitoi rreth 2 milionë euro në moshën 16-vjeç/ Sot vuan për bukën e gojës

Fituesja më e re e lotarisë në Britaninë e Madhe, në ditët e sotme është me xhepat bosh. Plot 18 vite pasi fitoi më shumë se 2 milionë euro,...

Doktorët shpëtojnë beben 10-muajshe, rrota e makinës lodër iu ngul në kokë

Doktorët kanë arritur të shpëtojnë një bebe vajzë 10-muajshe pas një aksidenti horror ku boshti i rrotës së lodrës së saj iu ngul në kafkë, disa milimetra larg trurit. Në...

Vajzat nuk iu besojnë syve kur zbulojnë se çfarë kishte fshehur pronari i shtëpisë...

Një 64-vjeçar kishte vendosur kamera të fshehura në dhomat dhe banjën e qiramarrësve të tij të rinj. Historia daton në Mars të vitit 2020 në Itali, kur një burrë...

Skema e mashtrimit në Itali, shqiptarët vjedhin mbi 1 milion euro nga sistemi shëndetësor

“La Republica” zbuloi sot skemën e mashtrimit në shëndetësinë italiane nga 3 shqiptarë të cilët kanë marrë shuma të majme parash që shkojnë në mbi 1 milion euro. Falë këtij...

Pamjet bëhen virale! Nuk respektoi masat, roja e sigurisë godêt me shkop gome qytetarët:...

Që prej fillimit të pandemisë s COVID-19, autoritetet kanë njoftuar si masë parandaluese të virusit përdorimin e masave mbrojtëse, si në ambientet e brendshme dhe në ato të jashtme. Edhe...

Filloi biznesin më mes të pandemisë, 29-vjecarja: Tani njerëzit presin në radhë për bukën...

Izolimi mëse 1-vjecar prej koronavirusit ka rezultuar dramatik për shumë biznese, por edhe u ka ndezur pasionin të tjerëve për të kundërtën. Këtë e shfrytëzoi edhe britanikja, Sophia Sutton-Jones, tashmë...

Te fundit

8 Maj, Rruga e Thethit vazhdon e bllokuar

Thethi, një ndër atraksionet turistike ne qarkun Shkoder mbetet i bllokuar e si pasojë e bores se rene gjate dimrit, kjo mund të pengojë...

Cfarë është Nata e Kadrit dhe pse është e veçantë për muslimanët

Nata e Lejletul Kadrit është nata në të cilën pejgamberi Muhamed, ndërmjet melekut Xhebrail , i kanë zbritur ajetet e para të Kuranit, sipas...

Ezani këndohet 10 minuta para kohe, shkarkohet hoxha

Një ngatërresë në sistemin e xhamisë u prishi agjërimin banorëve të lagjes Çekmekoj në Stamboll. Nga objekti i kultit ftesa për namaz e darkës u...