U kap në shtëpinë e barit, 19-vjeçari shqiptar kërcen me pantofla nëpër çati për të shpëtuar nga policia (Video)

Arrestimi i një shqiptari në Britaninë e Madhe është kthyer në kryefjalë për mediat vendase, për shkak të rrethanave në të cilat u krye.

Sipas Daily Mail, 19-vjeçari nga shqipëria u gjet duke punuar në një shtëpi bari, ndërsa sapo pa policinë, u përpoq të kapërcente çatinë i veshur me pantofla.

19-vjeçari doli nga dritarja e katit të parë për të shmangur policinë, e cila kishte ndërmarrë një aksion pas një informate se në banesë kultivohej kanabis.

I riu u detyrua të kalonte mbi çati për të shmangur arrestimin, por shumë shpejt u arrestua në një kopsht aty pranë.

Oficerët gjetën 60 bimë të mëdha në shtëpinë në Cofton Hackett, Ëorcestershire, të cilat vlerësoheshin rreth 50,000 paund. Ata mundën të sekuestronin edhe 198 bimë të tjera më të vogla, të cilat mund të kishin vlerën 1000 paund secila.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...