A të lë steril vaksina e Covidit/ Flet Mira Rakacolli: Brenda muajit …

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, e ftuar në një bisedë televizive, foli për ecurinë epidemiologjike në vend dhe procesin e vaksinimit. Sa i përket të parës, Rakacolli theksoi se...

Fico paralajmëron shtim të rasteve: Do pritet çudia, çdo njeri …

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Albana Fico ka paralajmëruar shtimin e rasteve dhe fataliteteve nga koronavirusi, pas grumbullimit të tifozëve mbrëmjen e kaluar në stadiumin “Air Albania” në...

Ngjarje e rëndë/ Covid-19 i merr jetën artistit të njohur shqiptar që…

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare piktori i njohur Ziso Kamberaj. Mësohet se Kamberaj kishte që prej muajit shtator që lu ftonte me vd ekjen për shkak të infektimit nga...

BIE NUMRI I INFEKTIMEVE NGA COVID NË VEND, NDËRSA RASTET NË SHKODËR…

Gjatë 24 orëve të fundit janë ulur ndjeshëm infektimet në vendin tonë, ku si rezultat i 2.569 testimeve kanë rezultuar pozitivë 195 qytetarë. Betejën me koronavirusin nuk e fituan...

COVID-19/ MINISTRIA E SHËNDETËSISË JEP SHIFRAT, JA SA RASTE DITORE NË SHKODËR

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 325 persona të infektuar. Nga krahu tjetër,...

Shpëlarësi i gojës mund t’ju mbrojë nga Covid-i! Ja çfarë zbuloi studimi i fundit

Sipas “The Sun”, ekspertët thanë se gjetën një lidhje “domethënëse” mes shëndetit të dhëmbëve dhe rrezikut të pacientëve për t’u sëmurur rëndë nëse preken nga koronavirusi. Kështu, studiuesit thanë se...

Mendoni se jeni infektuar nga COVID-19, por nuk jeni të sigurt? Ja pesë shenjat...

Mos harroni javën kur u ndjetë çuditshëm dhe jo vërtet e juaja – apo keni pasur vetëm disa kontakte të rrezikshme?   Sido që të jetë rasti, ju duhet të pyesni...

Lajmi fundit/ ‘Nami’ nga Covid në Shqipëri! Rritje e frikshme e shifrave, ja sa...

Rriten vdekjet nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot dhe 572 raste të reja nga 3808 testime, teksa 9 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Ministria e...

U infektua me koronavirus, ndërron jetë këngëtari i njohur shqiptar në moshë të re

Këngëtari i njohur shqiptar i Kosovës, Kushtrim Sylaj ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.   Lajmin e hidhur e ka bërë me dije ish-deputeti Rasim Selmanaj, i cili shkruan se...

Mëngjes i errët! Shuhet komentatori i sportit, Kosta Grillo humb betejën me Covid

Kosta Grillo, komentatori i njohur i sportit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Mësohet se pas një beteje të gjatë me Covid-19, ai nuk ka mundur ta fitojë dot...

Te fundit

“Pse nuk ndihmon nanën në punët e shtëpisë”, vajzat shkodrane dalin kundër paragjykime për...

Futbolli është një ndër sportet që dominohet nga bota e djemve, por ka edhe shumë vajza që e kanë pasion. Më të fundit janë...

Skulptori që bën punime në torta: Kërkesa më e çuditshme kanë qenë organet gjenitale

Bledian Brahimllari është skulptori, i cili ndryshe nga të tjerët punon me çokollatë. Ai dizenjon torta ose me çokollatë bën punime të ndryshme si...

Disa nga mënyrat më të çmendura që njerëzit kanë humbur peshë

Ushqimi i shëndetshëm, sporti dhe sasia e mjaftueshme e ujit të zakonshëm janë këshillat më të shpeshta me të cilat takohemi në artikujt për...