Mos bini pre e mashtrimeve; Si të dalloni një karikues fallco nga origjinali

Kárikuesit fallco nuk janë vetëm me cilësi të dobët, por ato mund të jenë edhe më të rrezikshëm sepse nuk kalojnë në testimin ose çertifikimin e duhur. Por në rast...

Mund t’ju vjedhin të gjitha të dhënat, këto 6 aplikacione fshini menjëherë nga telefoni...

Google ka hequr edhe 6 aplikacione të tjera nga Play Store, ndërsa ekspertët e teknologjisë paralajmërojnë përdoruesit e sistemit Android t’i fshijnë këto aplikacione që përmbajnë viruse.   Sipas raportimeve, këto...

Nëse po bëheni gati të blini Iphone 12, mendohuni mirë! Çmimet janë goxha të...

Celularët iPhone 12 duket se do të jenë më të kushtueshëm se iPhone 11, tregon një raport i ri.   Pritej që çmimi i iPhone 12 të ishte më i ulët,...

Keni harruar fjalëkalimin në e-Albania? Ja si mund të vendosësh një të ri

Mbi 90% e kërkesave dhe shqetësimeve sa i takon platformës e-Albania lidhen me harrimin e fjalëkalimit apo përgjigjen e pyetjes së sigurisë. Dikur duhet t’i shkruaje helpdesk@e-albania.al për ndihmë në...

Mercedes Benz bën thirrje: 300 mijë modele E Class dhe CLS kanë nevojë për...

Daimler AG ka bërë një lajmërim për gati 300,000 makinat e saj Mercedes-Benz për shkak të rreziqeve nga zjarri. Disa automjete nafte të klasës E dhe CLS të ndërtuara midis...

Përse është e rrezikshme të përdorni iPhone ose Samsung të vjetër?

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju. Ky është paralajmërimi që japin ekspertët për të gjithë ata që përdorin iPhone ose Samsung të...

Si ta kuptoni lehtësisht nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp

Ndryshe nga si ndodh në rrjetet sociale, ku ju mund ta kuptoni lehtësisht nëse dikush ju ka bllokuar apo jo, WhatsApp nuk ta jep këtë mundësi. Është e vështirë ta...

KODET/ Si të zbuloni kush e përgjon telefonin tuaj

Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe të gjeni nëse mesazhet dhe informacioni juaj janë të mbrojtur,...

FOTO/ Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode

Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe të gjeni nëse mesazhet dhe informacioni juaj janë të mbrojtur,...

BMW vs Mercedes: Ja cili automjet është më i mirë për t’u blerë sipas...

Mercedes dhe BMW kanë qenë rivalë në tregun e makinave luksoze për dekada.   Të dy automobilistët kanë ndërtuar një reputacion duke ofruar makina të klasit botëror me vëmendje në detaje.   Mund...

Te fundit

Ori Nebiaj qesh dhe qan për Berishën dhe Ramën: Të gjithë kryeministrat e botës...

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Mrekulli në Bologna: Foshnja shqiptare që u operua në zemër në bark të nënës,...

Itali – Një mrekulli mjekësore ka ndodhur në spitalin Sant’Orsola në Bologna, ku një foshnjë shqiptare i është nënshtruar ndërhyrjes në zemër duke qenë...

Dardha bie nën dardhë! Vajza e Ardit Gjebreas do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna Gjebrea do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian...