Fokace me patate dhe rozmarinë për dy minuta

Përbërësit:   300 g miell 1 lugë sheqer 5 g maja birre 150 ml ujë i vakët 20 ml vaj ulliri 1 lugë kripë 2 patate 1 degë rozmarinë   Gatimi: Tretim në ujë majanë dhe sheqerin, e leme te pushojë...

Gjethe Rrushi të Mbushura me Djathë – Receta e Shpejtë Verore

Gjethet e rrushit janë shumë të veçanta në kuzhinë pasi shumë pak receta mund të gatuash me to. Më e njohura prej tyre vjen nga tradita të lashta të...

Nuk e kishit dëgjuar më parë? Ja si të përgatisni dhallë me ujë të...

Vera e lajmëroi ardhjen e saj me temperaturat që çdo ditë e më shumë po arrijnë majat dhe duket sikur nuk po mbaron. Zgjidhja e vetme për t’i shpëtuar...

Jemi rritur të gjithë duke ngrënë këtë ushqim/ Nëse ju ka marrë malli, kjo...

Trahanaja dhe mëngjeset e të dielave janë binomi që na sjellin ndër mend fëmijërinë. E kush nuk e kujton trahananë e ngrohtë me pak gjalpë e djathë sipër, që...

Receta e gjyshes/ Si të përgatisni petulla me patate për të lëpirë gishtat

Petullat janë një nga ushqimet që ka shoqëruar mëngjeset tona që kur nuk mbahet mend. Të shijshme, të plota, të buta ato janë perfekte në çdo kohë gjatë ditës. AgroWeb.org ka...

Recetat e motçme shqiptare/Qofte Me Miell Misri dhe Djathë për të lëpirë gishtat deri...

Një gatim i veçantë që përgatitet shumë shpejt dhe me pak përbërës por shija e tyre është e mrekullueshme. Përgatiten krejt lehtë dhe në një kohë të shkurtër. Mund të...

S’po dini çfarë të gatuani për sot në drekë? Kjo është recetë ideale për...

Domatet janë më të preferuarat e verës dhe përdorimet e tyre në këtë stinë janë të larmishme. Një prej mënyrave më të mira për të shijuar magjinë e domateve është...

Ushqime Provojeni ta bëni në shtëpi këtë akullore e do mbeteni pa fjalë nga...

Fansat e akullores me siguri e kanë vënë re që është thuajse e pamundur të gjejnë një akullore me shije rrushi.   5 Arsye Përse nevojitet Të Hani Më Shumë Rrush...

Me një kosto minimale, mësoni si të përgatisni vet në shtëpi akulloren më të...

Recetë nga znj Katerina: Përbërësit   1 litër qumësht 6-7 lugë sheqer   3-4 kokrra vezë 2 lugë niseshte 1 vanilje 1 lugë gjalpë Fruta të thata Reçel për servirje Përgatitja Fillimisht vendosim qumështin të vlojë dhe më pas e lemë t’i...

Do ti mbani mend gjithë jetës tuaj : Kulaçka në tigan në vetëm 2...

Përbërësit: 300 g miell 1 vezë 50 g gjalpë 150 g kos 10 g fryrës keku ose sodë buke Kripë. Për mbushjen: Gjizë, Djathë i bardhë. Në tas vendosim miellin,...

Te fundit

“Sa miliardë euro ke? Nga 1–10?”, nuk përmbahet Rama

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme ishte pjesë e emisionit humoristik ‘Klanifornia’. Aktori Albano Bogdo, në rolin e Gilbert Fevziut, e pyeti Ramën për...

Një superlajm nga lufta me koronavirusin në Shqipëri

Një lajm fantastik vjen nga lufta me koronavirusin në Shqipëri. Është mbyllur spitali Covid-3 në Tiranë. Shkak është bërë ulja e numrit të pacientëve në...

Nuk do ta besoni! Lulzim Basha përveçse politikan edhe “DJ”…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten Aurela kanë rrëfyer për herë të parë së bashku në një studio televizive njohjen...