Dalin detajet e reja! Bes Kallaku del tek përgjimet e Zogut: Ky miku im...

Policia dhe prokuroria e Tiranës e kanë ende në shqyrtim dosjen e bujshme të pro.stitucionit VIP në kryeqytet, në të cilën deri tani janë përfshirë edhe emra nga bota...

Ish-truproja e Sali Berishës ngre dyshimet: Pse u takua Fatos Klosi me Skënder Gjinushin...

Ish-truproja e Sali Berishës është rrëfyer mbi ngjarjet që shënjuan në dosjen ‘Tropoja’. Ndër të tjera Lushaj ka përmendur edhe vizitën e ish-kreut të SHISH, Fatos Klosi, ku ka...

I hoqi kokën gjyshes ia mbështolli me peshqir dhe ia futi në çantë, jepet...

Zyra e prokurorit publik të Thurgau në Zvicër kërkon që të urdhërohet një masë spitalore dhe i riu të dë.bohet nga vendi për 15 vite. Në vitin 2018 policia e...

VJEDHIN SHTËPINË ME DYER E DRITARE ME KAMION, 50 MIJË EURO DËM

Një vjedhje e çuditshme ka ndodhur ditën për diell në një shtëpi dykatëshe në njësinë Dajç të bashkisë Shkodër. Dëmi i shkaktuar shkon rreth 50 mijë euro. Në këtë...

Makina doli nga rruga dhe u kthye përmbys, humb jetën zyrtari i lartë shkodran/...

Një ak sid ent i rëndë ka ndodhur në Iballë të Pukës. Ndahet nga jeta Mark Ndou, Drejtor i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Pyjeve në Shkodër. Mjeti me të cilin...

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i bashkëshortëve

Dy persona janë plagosur këtë të martë në Tiranë si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Shefqet Kuka”, në...

U mbajt peng në mal i zhv eshur, gjendet nga familjarët 28-vjeçari shqiptar(Foto)

Jetmir Rudi nga fshati Rud i Malishevës, ditën e shtunë u raportua se ishte zhd ukur. Familjarët e tij kishin lajmëruar rastin në polici, ku edhe kishin kërkuar ndihmë...

Policia rrugore shkel ligjin, makina të aksidentuara parkohen në rrugë, para komisariatit

Nga Xhensila Kodra Prej muajsh, mbi 10 makina të përfshira në aksidente të rënda qëndrojnë të parkuara para ambienteve të Policisë Rrugore në Tiranë, duke u kthyer kështu në një...

I merr flakë shtëpia, di gjet brenda banesës i moshuari

Më datë 22.11.2020, rreth orës 16:10, në fshatin Podë, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit V. R., 89 vjeç, në të cilën jetonte i vetëm dhe për pasojë...

Aksident me pasojë vdekjen në superstradën Lezhë-Milot

Një aksident i rëndë ka ndodhur sitën e sotme në superstradën Lezhë-Milot. Një furgon pasagjeres ka përplasur për vdekje një këmbësor. Identiteti i viktimës ende nuk dihet, ndërkohë është ndalur...

Te fundit

Përse i shmanget debatit me Lulzim Bashën? Përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Politikon’ është pyetur se përse i shmanget ftesës së liderit të opozitës Lulzim Basha për një debat publik. Rama...

Zonja Meri tregon parashikimin e yjeve për shenjën e Ramës, çfarë e pret në...

Astrologe Meri Shehu teksa foli për parashikimin e yjeve për muajin dhjetor 2020, përmendi dhe atë çka pritet për shenjën e Gaforres, së cilës...

Humbje e madhe/ Dikur kampion, ndërron jetë ish-sportisti i njohur shqiptar

Sporti korçar dhe shqiptar ka humbur sot ish-kampionin e mundjes Petrit Dushku. Ish-sportisti korçar ndërroi jetë sot, ndërsa lajmi ka hidhëruar mbarë sportin dhe...