‘Furtunë’ në Policinë e Shtetit/ Qëlluan në ajër për të festuar ditëlindjen e shefes,...

Mënyra e gabuar për të festuar ditëlindjen e shefes u ka kushtuar shtrenjtë 4 efektivëve të policisë së Lezhës. Ata kanë zbrazur pistoletat në ajër mbrëmjen e kaluar dhe pasi...

AKSIDENT I RENDE NE AKSIN SHKODER-LEZHË…

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër- Lezhë. Nga informacionet paraprake nuk dihet akoma nëse ka të plagosur apo viktima. Policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes...

HUMB JETËN PUNONJËSJA NË LANDFILLIN E BUSHATIT, DYSHOHET SE ËSHTË DËMTUAR NGA MAKINERITË

Vau i Dejës/ Shkodër Informacion Paraprak Më datë 25.03.2021, rreth orës 10.30, në urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër ka mbërritur pa shenja jete, shtetasja K. B. 61 vjeçe, banuese në fshatin...

Skandali me fondet e tërmetit, paratë janë shpërndarë edhe tek personat jashtë vendit

Emisioni “Stop” në Tv Klan është ndalur në Bathore tek zona e ish-stallave, që u populluan pas vitit 1991, por që sot janë të dëmtuara nga tërmeti i fuqishëm...

Skema e mashtrimit në Itali, shqiptarët vjedhin mbi 1 milion euro nga sistemi shëndetësor

“La Republica” zbuloi sot skemën e mashtrimit në shëndetësinë italiane nga 3 shqiptarë të cilët kanë marrë shuma të majme parash që shkojnë në mbi 1 milion euro. Falë këtij...

“Vajza nuk ka sjellë ushqime” Pacienti prej 70 ditësh në morg, reagon Spitali: Nuk...

Pas skandalit që u transmetua në media mbrëmjen e djeshme, Spitali i Vlorës ka dalë me një deklaratë. Kujtojmë se ishte qytetarja Anila Zeqiri, e cila denoncoi në programin “BOOM”,...

Po ndihmonte dy shoferë të aksìdentuar, 15-vjeçarja shqiptare godìtet nga një makinë gare dhe...

Jeta e një vajze adoleshente u ndërpre në mes të shtunën, për shkak të një gare në rrugë, në Montreal të Kanadasë. 15-vjeçarja Veronika Gashi (djathtas) humbi jetën mbrëmjen e...

35 vjeçari shqiptar i jep fund jetës, ndihej fajtor që solli Covid-19 në shtëpi

Një 35 vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur mëngjesin e së shtunës (20 mars) në Theologos, Evia, nga gruaja dhe vëllai i tij, raportojnë mediat greke. Sipas dëshmive, 35 vjeçari...

Nuk kane te ndalur ngjarjet e renda ne Shkoder, ja cfare ndodhi sonte…

Shkodër/informacion paraprak Më datë 21.03.2021, rreth orës 19:30, në lagjen "Mark Lula", Shkodër, dyshohet se pas një konflikti të çastit është plagosur në këmbë shtetasi M. F, 22 vjeç, i...

SHKODER, POLICIA IDENTIFIKON AUTORIN E PLAGOSJES, I DEMTUARI JASHTE RREZIKUT

Në plagosjen e ndodhur në Shkodër në lagjen “Mark Lula” bëhet e ditur se i plagosur ka mbetur shtetasi Mikel Fusha. Ky shtetas punonte në një lokal të vogël aty...

Te fundit

Tradhëtia e burrave, Shqipja tregon eksperiencën e të njohurit: Shoku im ka një grua...

Ditën e sotme në rubrikën “Trotuar” në emisionin “E Diell” u diskutua tema “pse tradhtojnë burrat?”. Ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj, u shpreh se ka...

Mori policinë pas agravimit të situatës, Arbana Osmani tregon çfarë ka ndodhur me dy...

Dy të rinj kundër të gjithëve! Kjo ishte historia e Ersoneldës dhe Stiljanos, dy të rinj qe dashuronin njëri-tjetrin, por të afërmit e Ersoneldës...

Komiteti merr vendimin, këto janë masat e reja ndaj situatët së Covid

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do...