E pazakontë: 15 vjeçarja shqiptare do bëhet nënë, burri është 16 vjeç

Një çift i mitur pritet të bëhen prindër së shpejti në komunën e Fushë Kosovës. IndeksOnline mëson nga burime të sigurta se një 15 vjeçare është martuar para tre muajsh...

E trishtë/ Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar, një prej personazheve më të...

Gazetari i mirënjohur shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Mustafa Spahiu ka ndërruar jetë ditën e sotme. Spahiu, që në trevat shqiptare njihej si udhëheqësi i emisionit të fëmijëve “Lule më...

Politikani serb, ka një thirrje për serbët e tij: Mos shkoni për pushime në...

Udhëheqësi i Serbisë së Bashkuar, Dragan Markoviq, Palma, u bëri thirrje qytetarëve serbë të mos shkojnë për pushime verore në Shqipëri.   Markoviq ka thënë se është e pakuptueshme për të...

Lajme të mira/ Nga e mërkura do të zgjatet orari, dasmat deri në orën...

Oda e Hotelierisë në Kosovë ka njoftuar se nga Ministria e Shëndetësisë i kanë bërë me dije për zgjatjen e orarit të punës në gastronomi deri në orën 01:00...

“Greqia po rritet përsëri”, Dendias fut në listën e sukseseve çështjen e detit me...

Ministri e Punëve të Jashtme të Greqisë ka publikuar një raport përmbledhës me rastin e përfundimit të dy viteve të qeverisë së ND, nga fitorja e saj elektorale në...

Greqia me vendimin befasues: Kush bën vaksinën, do të marrë 150 euro

Për të shpëtuar sezonin e turizmit, qeveria në Athinë planifikon duke nisur nga 15 korriku t’u paguajë 150 euro të rinjve që vaksinohen. Por jo të gjithë të rinjtë...

“Ma këpute shpirtin vëlla”/ Ndahet nga jeta gazetari shqiptar, prek me fjalët bashkëpunëtori i...

Mëngjesin e kësaj të marte është ndarë nga jeta gazetari dhe ish-ushtari i UÇK-së, Blerim Zhabari. Zhabari ishte kthyer nga Zvicra për t’iu bashkuar radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të...

Mbërrin në Kosovë varianti Delta i Covid, shfaqen dy rastet e para

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Kosovë tashmë është paraqitur edhe varianti Delta i virusit COVID-19. Përmes një komunikate për media MSh, njofton se të dy rastet kanë shfaqur...

Greqia vazhdon të tallet me shqiptarët, ndryshon vendimin dhe mbyll doganën deri në datën…

Greqia ka ndryshuar vendimin për hapjen e kufijve me Shqipërinë për shkak të situatës jo të mirë nga COVID-19. Ndryshe nga sa ishte deklaruar disa ditë më parë, pika e...

Rrëqethëse, mjeku grek: Carolina u mbyt në gjumë, piloti i mori jetën për 5...

Mjeku ligjor Grigoris Leon në një intervistë për mediat greke ka dhënë detaje nga ekzaminimi, autopsia që iu bë 20-vjeçares britanike që u mbyt në muajin maj, ndërsa autori,...

Te fundit

Emrat, ja kush janë/19 gra e fëmijë riatdhesohen nga kampet siriane, ja cilët janë

Gazetari Taulant Kopliku ka nxjerr të plotë listën e riatdhesimeve të fëmijëve dhe grave që priten të mbërrijnë nesër në Tiranë, pasi janë nxjerrë...

Humbi jetën në plazhin e Tales/ Kush është 27-vjeçari nga Lezha, nëntoger i Forcave...

Pavlin Rrasa, nga Lezha, është i riu, i cili u raportua i mbytur pasditen e djeshme në Tale të Lezhës. Mësohet se 27-vjeçari nuk...

Pamje nga banesa ku nipi mbante 69-vjeçaren e pajetë për t’i marrë pensionin

Mediat greke kanë publikuar pamje nga banesa ku u gjet e pajetë një e moshuar që mbahej e fshehur nga nipi i saj 55-vjeçar. Bëhet...