Arrestohet mjeku, ai kapet duke marr bakshish pacienteve…

KOSOVE-Eshte arrerstuar diten e sotme mjeku ne Shërbimin Spitalor ne Kosove ku eshte kapur duke marre rushfet pacienteve.

Mjeku ortoped Sami Deliaj nga fshati Abri i Drenasit, doktor në QKUK eshte arrestuar.

Prokuroria e Prishtines ka thene se ka urdhëruar ndalimin e një doktori me dyshimet për marrje ryshfeti.

Ftojmë të gjithë qytetarët që të bashkëpunojnë dhe të raportojnë raste të parregullsive” thuhet në reagimin e SHKUK.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...