Kush janë fëmijët VIP që ndoqën gjurmët e prindërve të tyre

Kur jemi të vegjël prindit tanë janë gjithmonë burim frymëzimi për ne. E nëse dikush na pyeste se si kush do të donim të bëheshim kur të rriteshim, përgjigja...

Ndrek Luca, malësori nga Dukagjini që e shndërroi në kult artin skenik

Vitet ikin, por emri dhe vepra e të madhit Ndrek Luca mbetet emblematike e traditës së artit skenik shqiptar. Tipat dhe karakteret që ai solli me një mjeshtëri të...

Filip Daija një nga gaztorët e qytetit tim… dhe “bëmat” e tij

Shkodra është shquar edhe për “letërsinë” humoristike. Zakonisht e kanë bërë gaztorët. Emrat e tyre përmenden edhe sot e kësaj dite në bisedat e shkodranëve. Tregohen thëniet e historitë...

Qeshni, nëse nuk mund të qani – Tano Banushi

Leo, Pashuku, Fotografi, Dulla, .. do të duhet një kohë e gjatë për t’u përmenduar mbi 1000 rolet e tij në skenë, mbi 1000 fytyrat e papërsëritshme të interpretuara...

Besniku i skenës së humorit

Besnik Çinari, talenti i lindur, aktori i papërsëritshëm, përfaqësuesi i humorit tipik shkodran, një tjetër pasardhës i shquar i skenës së estradës, por dhe përçuesi i këtij humori nëpërmjet...

Serafin Fanko, shkodrani sharmant i skenës së teatrit dhe kinemasë shqiptare

Nga Albert VATAJ Serafin Fanko nuk është thjeshtë një emër, me të cilin memoria e artit tonë skenik rreket të na mbajë të lidhur nëpërmjet roleve që ai luajti në...

FOTO – Kryeministri Edi Rama uron “mirëmëngjes” nga Tamara me pamjet e fotografit shkodran…

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Qarkun e Shkodrës për të uruar “mirëmëngjes”. Ai ka shpërndarë disa foto nga zona e Tamarës në Malësi të Madhe.”MIRËMËNGJES dhe me diellin mbi...

Rama uron javë të mbarë me fotot nga Tamara

Tashmë është bërë rutinë nga kryeministri Edi Rama i cili i uron ‘jave të mbarë’ shqiptarëve çdo mëngjes në Facebook me foto nga pjesë të ndryshme të vendit. Kete...

Gjon’s Tears: Në Shqipëri më thanë se nuk ka vend për mua në RTSH

Zvicra sivjet u përfaqësua nga një shqiptar në festivalin e madh evropian, “Eurovision Song Contest 2021”. Por, Gjon Muharremajt në të kaluarën i kishin thënë se nuk ka vend...

Cfarë është Nata e Kadrit dhe pse është e veçantë për muslimanët

Nata e Lejletul Kadrit është nata në të cilën pejgamberi Muhamed, ndërmjet melekut Xhebrail , i kanë zbritur ajetet e para të Kuranit, sipas fesë Islame. Kjo është një nga...

Te fundit

Klea Huta rrëfen prapskénat televizionit: Ju tregoj si ma morën emisionin…

Klea Huta është një nga moderatoret më të dashura të ekranit shqiptar dhe na ka vërtetuar se ajo mund të përballojë më së miri...

“GAME OVER”! Rama jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë ata që kanë…

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një njoftim të rëndësishëm mbi procesin e kolaudimit të mjeteve. Ai ka bërë apel që drejtuesit e mjeteve të kontrollojnë...

I thanë se ka gjoksin e vogël, Loredana nxjerr “provat” në shesh dhe iu...

Loredana është njëra ndër fytyrat e njohura shqiptare, e cila është mjaft aktive në rrjete sociale. Së fundi ajo ka bërë një postim mjaft interesant...