FRYMËZUESE/ MPOSHTI KANCERIN E GJIRIT, HAXHIJA: 12 MINUTA SHPËTOJNË JETË

Një nga gratë që dha mesazhin më të fortë në takimin ndërgjegjësues “Arti Vesh Mantelin Rozë” ishte edhe Lindita Haxhija. Ajo është drejtore e Shërbimit Parësor në Operatorin Shëndetësor...

Adela u nda nga jeta 3 vite më parë/ Miqtë zbulojnë sekretin e saj:...

Zbulohet një tjetër anë, jo shumë e mediatizuar e gazetares së ndjerë Adelajda Xhamani. Adela ishte shumë e dhënë pas bamirësisë dhe ndihmonte gjithmonë mesa kishte mundësi njerëzit në...

“Revoltohet” balerini: Femrat nuk shohin vetëm paratë, sepse i bie të hapin këmbët për...

Balerini Graciano Tagani, u përfshi në një debat me gazetarin Ervin Kurti në rubrikën “Trotuar”, në “E Diell”. eksa po diskutonin mbi temën “femrat/ meshkujt me pretendime”, Ervini tha se...

Gjendet 26 vjeçarja shqiptare, për të cilën u tha se “u pushtua nga djalli”,...

Ekipi i vullnetarëve për gjetjen e të hum.burve ka arritur ta gjejë Egzona Feratin- 26 vjeçare, e cila ishte zhd.ukur nga data 19 tetor. Informacionin e ka kumtuar Ridvan Tahiri...
video

“GREEN LANDS” PER MBROJTJEN MJEDISORE, PROJEKTI MES MALIT TE ZI DHE SHQIPERISE

Kete te enjte ne sallen e keshillit bashkiak Malesi e madhe u mbajt konferenca permbyllese e projektit nderkufitar mes Malit te zi dhe Shqiperise "Green Lands" . Ky projekt konsiston...

Dhëndri kujtohet pas 1 muaji se nusja nuk ishte e vi*gjër, flet pastori: Ndershmëria...

Në vëmendje u rikthye sot ngjarja ku një dhëndër, pas një muaji martese është kujtuar se nusja e tij nuk ishte e virgjër. Teksa duhej që të ishin në...

KONFERENCA E PËRMBYLLJES SË PROJEKTIT “FORUM” TË VIS ALBANIA PËR PARKUN NATYROR TË SHKRELIT

Vis Albania inauguroi "Portën e Shkrelit" e cila tashme vjen me një pamje krejtësisht të re dhe te rikonstruktuar. Pjesë e kësaj ceremonie ishin anëtare të Vis Albania si...

Dikur duartrokitej, sot kërkon mëshirë/ Rrëfimi rrënqethës i këngëtares

Deri në vitin 1983, Luljeta Përbasha ishte një emër i njohur me një karrierë të pasur artistike. Ajo është fituese e anketave muzikore dhe e çmimeve në Festivale të Këngës...

“INTERNETI PO SHKATËRRON MARRËDHËNIEN PRIND-FËMIJË”

Aksesi në internet I fëmijëve që në moshë të vogël është ndër fenomenet që ka zënë rrënjë në shoqërinë tonë por jo vetëm. Psikologia Antonjeta Pero bën të ditur se...
video

GJIMNAZI “SHERIF HOXHA” PJESË E PROJEKTEVE DHE WORKSHOP-eve PËR NDARJEN E MBETJEVE DHE MBROJTJEN...

Gjimnazi "Sherif Hoxha" ne Koplik është bere pjese e një projekti mjaft te nevojshëm dhe te dobishëm sa i përket mbrojtjes së mjedisit. Në ketë projekt nxënësit e kësaj shkolle...

Te fundit

Përse i shmanget debatit me Lulzim Bashën? Përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Politikon’ është pyetur se përse i shmanget ftesës së liderit të opozitës Lulzim Basha për një debat publik. Rama...

Zonja Meri tregon parashikimin e yjeve për shenjën e Ramës, çfarë e pret në...

Astrologe Meri Shehu teksa foli për parashikimin e yjeve për muajin dhjetor 2020, përmendi dhe atë çka pritet për shenjën e Gaforres, së cilës...

Humbje e madhe/ Dikur kampion, ndërron jetë ish-sportisti i njohur shqiptar

Sporti korçar dhe shqiptar ka humbur sot ish-kampionin e mundjes Petrit Dushku. Ish-sportisti korçar ndërroi jetë sot, ndërsa lajmi ka hidhëruar mbarë sportin dhe...