Helga Sallaku, kandidatja e PD për Shkodrën, në dy takime me Z.Basha, për mbështetjen...

Kandidatja per depetete e Partisë Demokratike, Helga Sallaku, ka qënë pjese e takimeve që kreu i PD, Z.Lulzim Basha ka zhvilluar në qytetin verior, me një grup të rinjsh...

Pelegrinazh në kishën e Laçit/ Të krishterë dhe muslimanë nisin ritin që mbahet mes...

Ka nisur sot pelegrinazhi ne kishën e “Shen Ndout” ne Laç. Pelegrinë te shumtë janë drejtuar ketë te marte drejt vendit te shenjte me lutjet dhe dëshirat e tyre. Edhe pse...

Laç/ Pelegrinazhi në kohë pandemie, besimtarët nisen për në kishën e Shën Ndout

Ditën e sotme ka nisur pelegrinazhi në kishën e Shën Ndout në Laç. Shumë pelegrinë janë drejtuar këtë të martë drejt vendit të shenjtë për të bërë lutjet dhe për...

VAU DEJËS, MJERIMI NË FAMILJEN PLEPI, APEL PËR NDIHMË

Kjo është familja Plepi e cila jeton në fshatin Pistull të bashkisë Vau Dejës. Përveç problemeve financiare në të cilat ndodhen dy nga pjestarët e kësaj famijeve vuajnë nga...

DERË MË DERË TEK TË VARFRIT VETËM PËR FUSHATE

Në ditët e para që u publikuan listat për deputete në Shkodër menjëherë filloi dhe e ashtuquajtura fushate ku deputetet e zgjedhur janë "perveshur punes" qe të shkojnë derë...

E paralizuar që në lindje, pas 20 vitesh i heqin…

Emisioni “Stop” shkoi në fshatin Gramëz të Fushë-Krujës, në familjen Dobrozi, pasi Elona 38 vjeç e cila është paralizuar që në lindje, ka një problem me pagesën e Kempit. Gjyste...
video

SHKODËR, ARTIZANIA QË FITOI ÇMIME NDËRKOMBËTARE

Kjo është Ardiana Handraj. Një artizane që prej 11 vitesh merret me punime artizanale të ndryshme. Pavarësisht se Ardiana ka përfunduar kurse për një punë tjetër pasioni dhe dëshira...
video

Analfabetizmi ‘këmbëkryq’ në Shqipëri/ 44 mijë persona nuk dinë të shkruajnë dhe të lexojnë

Shqipëria numëron mbi 44 mijë analfabetë në të gjithë vendin që nuk dinë as shkrim dhe as këndim sipas të dhënave të publikuara nga Organizata për Edukim, Shkencë dhe...
video

Kush tradhtojnë më shumë? Detektivja shqiptare i nxjerr të gjitha

Shkënda Lili është një detektive private, e cila investigon çështje të ndryshme sipas kërkesave të klientëve. E diplomuar për juridik, Shkënda punon prej 4 vitesh në këtë fushë dhe ka...
video

Mondi dha gjithcka per VLLAZNIN. Po ne per Mondin?

Nje gjest solidariteti shume domethenes kane ndermarre tifozet shkodrane. Disa prej tyre, kane hapur nje llogari per te mbledhur fonde per nje nga tifozet e zjarrte te Vllaznise, Mondin. Ai...

Te fundit

8 Maj, Rruga e Thethit vazhdon e bllokuar

Thethi, një ndër atraksionet turistike ne qarkun Shkoder mbetet i bllokuar e si pasojë e bores se rene gjate dimrit, kjo mund të pengojë...

Cfarë është Nata e Kadrit dhe pse është e veçantë për muslimanët

Nata e Lejletul Kadrit është nata në të cilën pejgamberi Muhamed, ndërmjet melekut Xhebrail , i kanë zbritur ajetet e para të Kuranit, sipas...

Ezani këndohet 10 minuta para kohe, shkarkohet hoxha

Një ngatërresë në sistemin e xhamisë u prishi agjërimin banorëve të lagjes Çekmekoj në Stamboll. Nga objekti i kultit ftesa për namaz e darkës u...