“Kryeministër, fli gjumë në shtëpi”, Vasili ironizon Ramën: Të sëmurët torturohen nëpër autoambulanca

Nga Petrit Vasili Kolege, kliente te qeverise, boll ja vute ne preher Betimin e Hipokratit, Hipokritit te qeverise. Mjeksia, i semuri, dinjitetiti juaj profesional jane te shenjta mos shkelni më...

E vetme pa konkurrentë përballë, Monika Kryemadhi rizgjidhet në krye të LSI-së

Përfundon numërimi i votave, Monika Kryemadhi zgjidhet në krye të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i LSI, në një deklaratë për media bëri me dije se nga...

I pranishëm në ditëlindjen e Besit, Braçe: Turp për presidentin që thyen rregullat e...

Zv/kryeministri Erion Braçe ka kritikuar kreun e Shtetit Ilir Meta dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi pasi morën pjesë në ditëlindjen e aktorit të humorit, Bes Kallaku. Për Besin, Braçe...

Ndërgjegjësohet Monika Kryemadhi, shfaqet për herë të parë me maskë dhe voton në zgjedhjet...

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka votuar pak më parë në zgjedhjet e kësaj partie për të kryetaren, anëtarësinë dhe strukturat drejtuese. Ajo që ra në sy te Kryemadhi,...

Edi Paloka denoncim tronditës/ Humba vajzën e tezes dhe xhaxhain nga Covid-19, qeveria i...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka treguar me fakte se si qeveria po e fsheh numrin e viktimave nga Covid-19.   Paloka kundërshton ashpër çdo deklaratë dhe akuzë të bërë...

Sali Berishën e pyesin për sekretin e tij të madh/ Ja si shprehet legjenda...

Ish-kryeministri Berisha nuk zbuloi se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit pavarësisht insistimit të gazetares Juli Xhokaxhi në intervistën e tij në ABC.     Ai tha se kjo...

“Do ndodhin në janar”?! Avokati paralajmëron ndryshime të mëdha në Shqipëri

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se me fitoren e Joe Biden politikanët shqiptarë kanë ulur veshët sepse janë të trembur. Ngjela ka paralajmëruar se një ndryshim i madh do...

Në cilin qark do të kandidojë ish-kryeministri? Berisha flet për “top sekret-in”

Ish-kryeministri Berisha nuk zbuloi se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit pavarësisht insistimit të gazetares Juli Xhokaxhi në intervistën e tij në ABC. Ai tha se kjo...

Berisha nuk i ndahet Ballukut: Gjyshi as që e ëndërronte, mbesa shpenzon 200 mijë...

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku se ka shpenzuar 200 mijë euro për të arreduar zyrën. Gjatë një interviste me gazetaren Juli Xhokaxhi në ABC, Berisha...

“Fli xhan fli”, Rama i publikon Bashës videon ku i përgjigjet Arian Çanit: Isha...

Kryeministri Edi Rama ka një video të shkurtër nga emisioni “Zonë e lirë”, shkëputur nga disa vite më parë. Në video, moderatori Arian Çani, telefonon kryedemokratin Lulzim Basha, dhe...

Te fundit

Situata nga koronavirusi, ministrja Manastirliu jep lajmin e shumëpritur

Ndërkohë që Shqipëria po sheh një rritje të shpejtë të infektimeve, por edhe të vdekjeve si pasojë e Covid 19, Ministria e Shëndetësisë ka...

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta legjenda Diego Armando Maradona

Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta ditën e sotme. Një ditë e trishtë për të gjithë botën e sportit që ka humbur një...

SKANDAL në Kakavijë/ Greqia kthen mbrapsh dy autobusë me shqiptarë, te cudit arsyeja

Autoritet doganore Greke kane kthyer 50 emigrant shqiptar ne Kakavije dhe nuk dha asnje arsye pasi pasagjeret kane dal negativ ne testin e covid. Ata...