“Pas 20 vitesh rikthehet të jetë bastion i PD”, deputetja e sapo zgjedhur Greta...

Shkruan në Facebook Greta Bardeli Gjoni, e sapo zgjedhur deputete e PD- së Qarkun Shkodër: Falenderoj qytetaret e Qarkut Shkodër për mbështetjen e fortë, treguar ndaj Partisë Demokratike. Jam shumë...

BEQAJ I KËRKON NDJESË SOCIALISTËVE PASI NUK MORI MANDATIN: JAM PËRPJEKUR TË BËJ MAKSIMUMIN...

Drejtuesi politik në Qarkun e Shkodrës, Ilir Beqaj i ka kërkuar ndjesë socialistëve shkodranë, pasi nuk arriti të fitojë mandatin dhe nuk do të jetë pjesë e kuvendit të...

Mbeti pa asgjë/ La postin e kryebashkiakut për tu bërë deputet, kush është kandidati...

I treti në listën e kandidatëve për deputet të Partisë Socialiste në Dibër, ishte dhe kryebashkiaku i këtij qyteti Dionis Imeraj. Atij iu kërkua nga kryeministri Edi Rama që të...

Triumfon Tom Doshi/ Përfundon numërimi në Shkodër, kush janë kandidatët që mbetën jashtë parlamentit

Pas përfundimit të numërimit të votave për kandidatët në Shkodër, rezulton se Tom Doshi është më i votuari. Ai ka në total 7 886 vota me partinë e tij PSD,...

“Të lutem më jep një zgjidhje” Olta Gixhari i dërgon mesazh publik Erion Veliajt:...

Aktorja e njohur Olta Gixhari ka një problem që mesa duket e shqetëson përditë. Bëhet fjalë për parkimin e makinës. Nisur nga kjo situatë, ajo i ka dërguar një mesazh publik...

ENTUZIAZMI PËRFSHIN PSD-në, AJO ÇFARË SHKRUJANË NË RRJETET SOCIALE ËSHTË FRYMËZUESE…

Familja jonë e madhe, me zemren e tillë dhe me punën e pafundme, arriti që në parlamentin e ardhshëm të përfaqësohet me 2 persona të mrekullueshëm. Tashmë Gledisi dhe...

Kush janë “tre musketierët” që do të përfaqësojnë Partinë Socialdemokrate në Kuvendin e ri…

Partia Social Demokrate, mund të konsiderohet surpriza e këtyre zgjedhjeve. Ma dy mandate në Shkodër dhe një në Tiranë, subjekti i drejtuar nga Tom Doshi, do të ketë tre...

OSBE ‘demaskon’ zgjedhjet/ Votat e shitura, databaza me të dhënat personale

Raporti paraprak i OSBE/ODHIR që u prezantua nga vëzhguesit e misionit ndërkombëtar ka prekur disa nga pikat më nevralgjike që kërkon një proces zgjedhor për t’u konsideruar i lirë...

Kryemadhi i kërkoi falje, Meta zbulon datën kur do të rikthehet në LSI, heq...

Përmes një statusi të shkuar nga zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, presidenti Meta jep sinjalin e qartë se nuk do të japë dorëheqjen nga posti tij, ndërsa shton se...

E papritur, Blendi Fevziu merr mesazh nga hakerat në mes të emisionit: “Ja hilet...

Gjatë emisionit “Opinion” mbrëmjen e djeshme u diskutua gjatë për zgjedhjet e 25 Prillit. Nga ana tjetër, moderatori Blendi Fevziu mori disa mesazhe nga hakerat që supozohet se kanë...

Te fundit

40 NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, ‘FERRI’ QË PRET SHOFERËT E DEHUR

Në seancën e fundit plenare, Parlamenti miratoi paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor, të cilat presin firmën e Presidentit për të hyrë në fuqi....

HISTORIA, TË AGJËROSH 72 VITE

Është 84 vjeç, ndër trashëgimtarët më të vjetër të fesë islame në qytetin e Shkodrës dhe prej 72 vitesh agjëron vit pas viti muajin...

BIEN SËRISH SHIFRAT E COVID-19, MSH: 42 RASTE TË REJA DHE 3 HUMBJE JETE...

Shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë shënuar sërish rënie në këto 24 orë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë regjistruar 42 raste pozitive, ndërsa...