Burg për Ahmetajn, çfarë diskutojnë Rama me Spiropali në Kuvend (FOTO LAJM)

Në Kuvend është miratuar me 117 vota dhe 3 abstenim kërkesa e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt.

Ky votim i hap rrugën arrestimit të ish-zv.kryeministrit, i cili akuzohet për korrupsion, fshehja apo mosdeklarim të pasurive dhe pastrim parash.

Hetimet nxorrën në pah lidhjet e tij të afërta ngushta me dy sipërmarrësit Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri, përfituesit e koncensioneve të trajtimit të mbetjeve në Elbasan, Fier e Tiranë.

Në nisje të seancës, kryeministri Rama ishte i pranishëm i cili më vonë iku.

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien e yndyrës së barkut dhe mund të kontribuojë në humbjen e peshës që mund të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...