“Asgjë për popullin, gjithçka për vete” Erion Braçe ‘shpërthen’ keq ndaj Lulzim Bashës

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka folur për situatën politike në Shqipëri. Ai u shpreh se propozimet e Lulzim Bashës dhe Partisë Demokratike për ndryshime në Kushtetutë nuk sjellin përfitime për popullin,...

Arjan Çani nxjerr prapaskenat për Ramën e Bashën dhe plas ‘bombën’

Gazetari Arian Çani i sheh propozimet e PD-së për ndryshime kushtetuese si fillimi i një marrëveshjeje me PS-në. Mirëpo sipas Çanit kjo lëvizje ka si synim që të godasë...

Kandidat për katundar! Fatkeqësisht ne Shqiptarët nuk e patëm fatin tjemi katundar kurrë

Nga Altin Prenga:   Kandidat për katundar!   Shpesh dëgjojmë fjalën katundar gjasmë me tone përçmuese. Fatkeqësisht ne Shqiptarët nuk e patëm fatin tjemi katundar kurrë dhe na duhet vite që të bëhemi të...

Qytetari bën për “ujë të ftohtë” Berishën: 2 vetë i kanë borxh shqiptarëve, Nano...

Nuk munguan as batutat dhe as kritikat në foltoren e organizuar ditën e sotme të Sali Berishës në Peshkopi. Një qytetar ka zënë ngushtë ish-kreun e PD me fjalët e...

“Berisha ka 2 pika të dobëta” Blendi Fevziu i nxjerr sekretin hapur: Për këtë...

Gazetari Blendi Fevziu ka folur sot për 2 pika të dobëta që sipas tij ka ish-kryeministri Sali Berisha. Ai u shpreh se Berisha duhet të kishte kontestuar drejtimin e PD...

Bomba e Blendi Fevziut: Ka persona në politikë që nuk i ftoj në studio...

Gazetari Blendi Fevziu është i mendimit se Partia Demokratike ndodhet në një situatë të rëndë, duke qenë se vjen nga një seri humbjesh. Ai tha ndër të tjera, se kreu...

Nano paralajmëron “fundin tragjik” të Berishës: Kjo lëvizje do e“fikë”!

Analisti Mustafa Nano ka komentuar zhvillimet e fundit politike.   Ai tha se mbledhja e Kuvendit Kombëtar të PD nga Lulzim Basha do të “fikë” lëvizjen e ish-liderit Sali Berisha.   Sipas Nanos...

Deputeti i PD: Nëse do isha kryetar partia, Berishën do ta kisha përjashtuar që...

Deputeti i PD Agron Gjekmarkaj tha se vendimi i Lulzim Bashës për Sali Berishën ishte kurajoz dhe mjaft i përgjegjshëm, duke analizuar peshën dhe rëndësinë që marrëdhëniet me Amerikën...

Per KUJ timore

. Per KUJ timore! Kur vjen tetori, na kujtohet letersia e diktatori ( Ai hori)! esse Me motive prej poezise "Kur rrente" te poetit shkodran Fabian Çoba.! Ai:- Sikur te isha njizet vjeç, Kisha...

Floriana Garo akuzon hapur Bashën: Në PD gjithçka zhvillohej mes kryetarit dhe njerëzve të...

Zëdhënëse e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo tha në emisionin “Opinion” se nga përvoja e saj ka parë një mbyllje të Partisë Demokratike, ku gjithçka zhvillohej mes kryetarit...

Te fundit

Ori Nebiaj qesh dhe qan për Berishën dhe Ramën: Të gjithë kryeministrat e botës...

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Mrekulli në Bologna: Foshnja shqiptare që u operua në zemër në bark të nënës,...

Itali – Një mrekulli mjekësore ka ndodhur në spitalin Sant’Orsola në Bologna, ku një foshnjë shqiptare i është nënshtruar ndërhyrjes në zemër duke qenë...

Dardha bie nën dardhë! Vajza e Ardit Gjebreas do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna Gjebrea do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian...