A e dini si ka lindur shprehja “edhe muret kanë veshë”? S’do ta besoni...

Që nga kohët e lashta, mbrojtja e një vendi kundër pushtuesve ishin kryesisht muret që e rrethonin atë. Kur një ndër inxhinierët më të njohur, Narsis u burgos në...

A do të ndryshojë ora në tetor? Vjen lajmi i papritur

Shumë mund të pyesin nëse do të ndryshojë ora në tetor, siç ndodh prej shumë vitesh. Por, si duket ende nuk ka një vendim. Parlamenti Europian kishte vendosur që ndryshimi...

Rituali i panjohur në Sheshin Skënderbej, habiten qytetarët. Njxerrin celularët dhe filmojnë direkt

Pamje te veçanta jane shfaqur pasditen e sotme ne sheshin Skënderbej nga të cilat kanë mbetur të habitur disa kalimtarë . Ky ritual është i panjohur ne vendin tonë ndaj...

Sjellin fatkeqësi në shtëpinë tuaj, kurrë mos i jepni hua këto 5 gjëra fqinjëve

Kripë-Ne nuk duhet të huazojmë me asnjë pretekst. Nëse fqinjët tuaj ju kanë kërkuar kripë, jepini atyre vetëm me një kusht – si dhuratë. Rreziku qëndron në faktin se ajo...

Pema që po i çm end të gjithë në Shqipëri, shume pak ia dine...

Nje foto e tille ka sjellur nje lum me komente dhe te gjithe japin shpjegimin e tyre se cfare lloj peme eshte.   Kjo peme eshte fotografuar ne fshatoin Plepas dhe...

Ky lloj fruti gjendet shumë rralle në botë, por per fat te mire e...

Ky lloj fruti gjendet shumë rralle në botë, por per fat te mire e kemi në Shqipëri. E dini si quhet Kush nga ju e ka provuar? Janë fruta krejt të...

Keni gjetur ndonjëherë monedha në rrugë? Ky është kuptimi

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të rastësishme. Sipas shumëkujt, ky zbulim ka...

Fenomeni aspak i zakontë: Ky foshnje lind me diçka ndryshe nga të tjerët. E...

Një foshnje në Angli ka lidhur me dhëmbë. Ka qenë nëna, Angela që ka postuar një foto në rrjetet sociale dhe vihet re që në gojën e të porsalindurit...

Sekretari amerikan dhe burri i tij bëhen prindër për herë të parë, do kenë...

Sekretari amerikan i Transportit, Pete Buttigieg njoftoi në Twitter se ai dhe burri i tij, Chasten Buttigieg, janë bërë prindër të dy fëmijëve. Pete Buttigieg shpërndau në Tëitter një fotografi...

I martuar për 50 vite por nuk lindi dot fëmijë, turisti i lë trashëgimi...

Të afërmit e Charles George Courtney, një turisti britanik i cili i la një pjesë të trashëgimisë së tij stafit të një hoteli në Kusadasi të Turqisë, shprehen se...

Te fundit

Ori Nebiaj qesh dhe qan për Berishën dhe Ramën: Të gjithë kryeministrat e botës...

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Mrekulli në Bologna: Foshnja shqiptare që u operua në zemër në bark të nënës,...

Itali – Një mrekulli mjekësore ka ndodhur në spitalin Sant’Orsola në Bologna, ku një foshnjë shqiptare i është nënshtruar ndërhyrjes në zemër duke qenë...

Dardha bie nën dardhë! Vajza e Ardit Gjebreas do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna Gjebrea do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian...