E habitshme, Bashkim Fino vazhdon të votohet edhe pasi ka ndërruar jetë, ja sa...

Nesër shënohet 1 muaj fiks që kur ish-kryeministri dhe ish-deputeti shqiptar, Bashkim Fino ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19. Ikja e tij e parakohshme nga jeta trishtoi të...

Nis revolta/ Ish-kreu i PD paralajmëron protestë tek selia blu kundër Lulzim Bashës, i...

Ish kryetari i PD të Kukësit Ibsen Elezi, ka reaguar menjëherë pas daljes publike të Luzlim Bashës që nuk njohu zgjedhjet dhe për pasojë as përgjegjësinë për humbjen. Elezi thotë...

Mjeku Kalo, Metës: Do marrë sfurkun e dalë maleve për liri apo do qëndrojë...

Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka bërë një postim në Facebook, ku thumbon presidentin Ilir Meta. Kalo komentin rezultatin e arritur nga LSI në këto zgjedhje, duke ironizuar deklaratat e...

Nishani ‘shuplakë’ Bashës: Ka 8 vite që dështon! Humbësi i 4 zgjedhjeve po mban...

Nga Bujar Nishani/ Të dashur miq, rezultati i zgjedhjeve ishte zhgënjim dhe dëshpërim i madh për votuesit dhe mbështetësit e opozitës si dhe një mundësi e pashfrytëzuar për ndryshimin e...

Zaho mungoi në mitingun e fitores të PS-së, Rama zbulon arsyen: Nuk arriti dot...

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama tha se Zaho mungon në këtë miting të fitores pasi është mërzitur pak sepse nuk pranon dot faktin që nuk ka marrë asnjë...

“Vdekja e Bashkim Finos na bashkoi pa dallime politike”, Rama: I shtrij sërish dorën...

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë fjalës së tij në mitingun e fitores tha se ashtu sic vdekja e Bashkim Finos i bëri bashkë të gjithë pa dallim...

Fitoi i vetëm zgjedhjet, Rama “i befason” të gjithë me mesazhin për Lulzim Bashën...

Në fjalimin e tij të fitores, Kryeministri Edi Rama iu drejtua me një mesazh kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke i thënë se ai dhe parti e tij...

Fitorja e mandatit të tretë, Rama kujton nënën e tij të ndjerë: Uroj të...

Kryeministri Edi Rama nga fjalimi i tij i parë pas fitores së zgjedhjeve, nuk harroi pa përmendur mungesën e nënës së tij, Aneta, e cila u nda nga jeta...

“E paskam patur këmbën e mbarë”, Çiljeta Xhilaga reagon pas fitores së PS

Çiljeta Xhilaga tregoi publikisht mbështetjen për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj gjatë fushatës elektorale. “Lali Eri është nga ato djem që di t’i fitojë zemrën rinisë dhe ma ka fituar...

Berisha pret rezultatin në heshtje, por ka një mesazh të fortë për …

Ndërsa numërimi i votave po vijon në Tiranë dhe Durrës, ku kryesojnë deri më tani socialistët, ish-kryeministri Sali Berisha ashtu si kryetari i PD Lulzim Basha kanë vendosur ta...

Te fundit

40 NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, ‘FERRI’ QË PRET SHOFERËT E DEHUR

Në seancën e fundit plenare, Parlamenti miratoi paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor, të cilat presin firmën e Presidentit për të hyrë në fuqi....

HISTORIA, TË AGJËROSH 72 VITE

Është 84 vjeç, ndër trashëgimtarët më të vjetër të fesë islame në qytetin e Shkodrës dhe prej 72 vitesh agjëron vit pas viti muajin...

BIEN SËRISH SHIFRAT E COVID-19, MSH: 42 RASTE TË REJA DHE 3 HUMBJE JETE...

Shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë shënuar sërish rënie në këto 24 orë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë regjistruar 42 raste pozitive, ndërsa...