Lorenc Vangjeli: Arben Ahmetaj, viktima perfekte e miqve dhe armiqve të tij

Deputetin Arben Ahmetaj për të cilin SPAK kërkon arrestimin, analisti Lorenc Vangjeli e konsideron si “viktimën perfekte të miqve dhe armiqve të tij”.

I ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, Lorenc Vangjeli u shpreh se ish-zv/Kryeministri Ahmetaj është ndëshkuar fillimisht moralisht nga mazhoranca dhe partia e tij.

“Arben Ahmetaj është viktima perfekte e miqve dhe armiqve të tij, edhe ata të cilët kanë fanelën e partisë së tij, edhe e kundërshtarëve dhe ishte gjahu i preferuar i gjithëkujt. Mbi Ahmetajn, është dhënë një vendim i 3-fishtë. Fillimisht nga mazhoranca e tij, e ndëshkoi moralisht dhe penalisht sepse e largoi nga detyra, nga strukturat e partisë së tij dhe u braktis nga të gjithë ata që i rrinin afër. Ndëshkimi i dytë është se mbi Ahmetaj ka vepruar rreziku i madh i të nesërmes i jurisprudencës populiste. Shoqëria shqiptare duket sikur ka nevojë dhe për hakmarrje dhe për ndëshkim”, u shpreh Lorenc Vangjeli.

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...