A e “lëshoi” Ahmetajn? Gazetari i njohur ‘shuplakë’ Ramës: Do ishte faqe e zezë nëse…

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama nuk ka asgjë në dorë lidhur me arrestimin ose jo të Arben Ahmetajt.

Sipas tij, fakti që kryeministri distancohet nga një person që po hetohet nga drejtësia, dhe që nesër mund të shpallet fajtor për akuzat që janë ngritur ndaj tij është një zhvillim pozitiv në politikë, që i ka munguar vendit në të shkuarën

“Në momentin që një anëtar i skuadrës shkel ligjin s’duhet të ketë avokati as partinë as pushtetin, ne nga kjo kemi vuajtur. Në 21 janar kishim një kryeministër që nuk lejonte të arrestoheshin gardistët. Kemi kaluar në një pikë tjetër ku kryeministri nuk ka çfarë lëshon fare se nuk ka asgjë në dorë. Mund t’i dalë në mbrojtje publikisht, por kjo do ishte faqe e zezë. Fakti që është distancuar publikisht nga çdo rast dhe e ka bërë të qartë se kushdo që shkel ligjin nuk do ketë mbështetjen e tij”, tha Muça.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...