Studentja e juridikut që punon si “hostess”: Shqiptarët kanë p*rdh, trajtohemi më mirë nga...

Me ardhjen e verës, të rinjtë priren më shumë për të punuar. Arsyet lidhen me mbarimin e vitit shkollor dhe padyshim me rritjen e temperaturave, pasi të gjithë vrapojnë...

Doja t’i jepja fund jetës”, sipërmarrësja shqiptare tregon mrekullinë që i ndodhi pasi e...

Sipërmarrësja dhe hemeluesja e revistës shqiptare “Global Woman”, Mirela Sula ka treguar për herë të parë se në moshën 23-vjeçare ka humbur vajzën. E ftuar në “E ardhmja është vajzë”,...

Dy këpucarët e vetëm të Shkodrës që ruajnë traditën

Nga Simon Shkreli Shaban Piranaj dhe Shyqyri Garuci janë këpucarët më të vjetër në qytetin e Shkodrës. Hapin dyqani që në orët e para të mëngjesit deri sa bie mbrëmja. Shabani...

Momenti kur komisionerja i jep gji foshnjes jashtë qendrës së votimit

Procesi i votimit gjatë ditës së djeshme ka bërë që shumë persona të qëndrojnë larg familjeve të tyre dhe angazhimeve të përditshme për shkak të orëve të zgjatura në...

“S’është e hijshme të veshësh fustan kur agjëron”, Ismeti kritikon Shqipen

Dje në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishin të ftuar personazhe të njohur që agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Një ndër to ishte dhe Shqipe Hysenaj, ish-konkurrentja...

Në këto qytete të Shqipërisë kushërinjtë martohen me njëri-tjetrin, ja lista

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua lajmi shokues, ku një prind në Amerikë kishte kërkuar të martohej me fëmijën e tij. Psikologia Denata Toçe tha se...

SHKODËR, I RIU ME AFTËSI TË KUFIZUARA BËN ËNDRRËN REALITET

Elsid Sekja, është 24 vjeçari nga qyteti I Shkodrës, të cilin problemet shëndetësore nuk e kanë ndaluar të realizojë ëndrrën e tij si punonjës social. Pas një viti duke...

APELI PER NDIHME, TRE MOTRAT NE MALESI TE MADHE NE KSUHTE TE MJERUESHME

Ne Grude - Fushe te Gruemires, ne Malesi te Madhe, numerojne ditet e fundit te jetes keto tre motra. Strehohen ne germadhat e nje ndertese te vjeter dhe e vetmja...

“Të shoh gocën mirë s’dua gjë tjetër”, nëna e Noemit mes lotësh kërkon ndihmën...

Në pjesën e tretë të emisionin “Stop” është transmetuar historia e një vajze të sëmurë e cila ka nevojë për ndihmë. Noemi nga Berati vuan nga skolioza dhe ka...

Helga Sallaku, kandidatja e PD për Shkodrën, në dy takime me Z.Basha, për mbështetjen...

Kandidatja per depetete e Partisë Demokratike, Helga Sallaku, ka qënë pjese e takimeve që kreu i PD, Z.Lulzim Basha ka zhvilluar në qytetin verior, me një grup të rinjsh...

Te fundit

“JE VESH SI ME QENË DUKE RUAJTUR LOPËT”/ ARBANA OSMANI NUK IA PËRTON NDJEKËSES…

Krahas përgëzimeve, ajo që ka marrë vëmendjen ka qenë një komenti i një ndjekëseje, e cila e ka kritikuar Arbanën në lidhje me mënyrën...

“MË FTOI ARBANA”/ ERION BRAÇE PJESË E “BIG BROTHER VIP”? JA DEKLARATA E PLOTË

Erion Braçe ishte së fundmi i ftuar në “Top Albania Radio”, ku u pyet nëse do të bëhej pjesë e “Big Brother VIP”. Ai...

NDODH EDHE KJO/ RUDINA DHE MERI SHEHU DEBAT NË STUDIO (VIDEO)

Horoskopi ditor dhe besimi në të ka hapur një debat në studion e Rudina Magjistarit, ku moderatorja është shprehur se nuk e beson dhe...