Banorët e lagjes “Mark Lula”: I dhamë votën, por bashkia nuk na asfalton rrugën

Disa familje në rrugën “Suka e Kunorës” në lagjen “Mark Lula” të qytetit të Shkodrës vijojnë të vuajnë nga mungesa e infrastrukturës. Nuk janë më shumë se 300 metër rrugë në të cilën çdo ditë kalojnë fëmijë dhe të moshuar mes gropave me ujë, por edhe pluhurit gjatë verës. Banorët tregojnë se kjo rrugë është lënë në harresë prej 30 vitesh.

Banorët tregojnë se asfaltimi i kësaj rruge është premtuar disa herë, por bashkia Shkodër ende nuk ka marrë asnjë masë konkrete.

Pavarësisht thirrjeve të përvitshme nga banorët për asfaltimin e rrugës, duket se bashkia Shkodër nuk e ka në objektivat e saj rikonstruksionin e kësaj rruge të shkurtër por me shumë rëndësi për familjet që jetojnë atje.

 

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME