Banorët: 40 vite pa rrugë në mes të qytetit, bashkia nuk na ka premtuar asnjëherë rikonstruksionin

Nga Nereida Vitoja

Edhe pse në këtë gjendje prej më shumë se 40 vitesh, banorët tregojnë vështirësitë me të cilat përballen sa herë kjo rrugë bëhet e pakalueshme për shkak të gropave që mbushen nga uji.

Banorët tregojnë se bashkia Shkodër nuk i ka premtuar asnjëherë rikonstruksionin e kësaj rruge, duke lënë në mëshirë të fatit dhjetëra familje.

Në këtë rrugë kalojnë çdo ditë fëmijë dhe të moshuar, ndërkohë që pavarësisht kërkesave të tyre bashkia Shkodër nuk ka marrë asnjë masë për rikonstruksionin e kësaj rruge mjaft të rëndësishmë për banorët e zonës.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...