Banorët: 40 vite pa rrugë në mes të qytetit, bashkia nuk na ka premtuar asnjëherë rikonstruksionin

Nga Nereida Vitoja

Edhe pse në këtë gjendje prej më shumë se 40 vitesh, banorët tregojnë vështirësitë me të cilat përballen sa herë kjo rrugë bëhet e pakalueshme për shkak të gropave që mbushen nga uji.

Banorët tregojnë se bashkia Shkodër nuk i ka premtuar asnjëherë rikonstruksionin e kësaj rruge, duke lënë në mëshirë të fatit dhjetëra familje.

Në këtë rrugë kalojnë çdo ditë fëmijë dhe të moshuar, ndërkohë që pavarësisht kërkesave të tyre bashkia Shkodër nuk ka marrë asnjë masë për rikonstruksionin e kësaj rruge mjaft të rëndësishmë për banorët e zonës.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...