Vaksinë me detyrim, infermierja: Më mirë iki nga puna, vendos unë për trupin tim

Refuzimi i vaksinës me detyrim nga një infemiere në spitalin “Attikon” është kthyer në temë dite në Greqi. E reja ka reaguar pas ultimatumit të ministrisë sipas të cilit do...

Nuk lejohet shërbimi brenda, pronari shqiptar e mbush lokalin me lodra

Masat e reja të Qeverisë së Kosovës ndalojnë shërbimin në ambientet e brendshme të lokaleve dhe restoranteve. Por një lokal në Vushtrri ka zgjedhur një formë kreative për demonstruar respektimin...

E dhimbshme! Tre ditë pas lindjes, Covid i merr jetën 28-vjecares shqiptare dhe foshnjes...

Liberta Selaci, grimierja e njohur shqiptare e Kosovës, ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme pasi ishte infektuar me Covid-19. Vetëm tre ditë pas lindjes, e reja nuk e ka...

Paska edhe kështu, policia “derë më derë” për të kontrolluar të infektuarit me Covid-19

Shifrat e larta të infektimeve nga Covid-19, ka bërë që Kosova të shtojë masat me qëllim përhapjen dhe parandalimin e virusit. Policia në Mitrovicë është duke kontrolluar personat të cilët...

Foshnja e porsalindur shqiptare rezulton pozitive me COVID

Infermierja Kryesore e Spitalit të Përgjithshëm të Pejës, Hidajete Krasniqi, ka folur për gjendja e tanishme, sa i përket situatës me COVID-19.   Bazuar në të dhënat e fundit, Krasniqi ka...

E RËNDË! Covid-19 u merr jetën 4 anëtarëve e një familjeje shqiptare

Katër anëtarë nga e njëjta familje në Tetovë kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19. Mediet në Maqedoni shkruajnë se 3 prej tyre kanë vd ekur në kushte...

Muzika në zi/ Reperi i njohur humb jetën në një aksident të tmerrshëm (VIDEO)

Aksidenti fatal me makinë i ka marrë jetën reperit të njohur në Greqi, Mad Clip. I riu ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme pas një aksidenti automobilistik në Vouliagmeni, Atikë.   34-vjeçari...

Pezullohen afërsisht 6 mijë punonjës të pavaksinuar të kujdesit shëndetësor

Greqia nuk ka toleruar aspak punonjësit e kujdesit shëndetësor të cilët vendosën të mos e merrnin vaksinën kundra virusit. 5 mijë e 895 mjekë, infermierë dhe punonjës të spitaleve...

E trishtë/ Covid-19 i merr jetën në moshë të re biznesmenit të njohur shqiptar...

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër të riu në Kosovë.   Bëhet me dije se ka ndërruar jetën në moshë të re biznesmeni i njohur Faton Hoti. Hoti ishte i...

I paska bërë pistil…/ Arrestohet gruaja shqiptare, bëri për spital 2 policë

Një grua nga Prishtina është arres.tuar pasi ka sulmuar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrës, urdhrat e të cilëve paraprakisht edhe i kishte refuzuar. Në raportin e Policisë theksohet se...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...