I riu shqiptar gëlltit telefonin, mjekët punojnë me orë të tëra për t’ia nxjerrë:...

Flet doktori që ia nxori nga barku telefonin 33-vjeçarit: Bateria ishte me e rrezikshmja sepse mund të shpërthente. Një ndërhyrje e pazakontë është realizuar ditën e djeshme në Kosovë....

Ndodh edhe kjo/ Pacienti arratiset nga dritarja e Spitalit Infektiv

Një person është filmuar duke dalë nga dritarja e dhomës së Repartit Infektiv në spitalin e Gostivarit. Ende nuk ka asnjë të dhënë nga spitali ose policia për ngjarjen në...

E papritur/ Kosova kthen shqiptarët nga kufiri…

Dhjetra qytetarë shqiptarë dhe jo vetëm, janë kthyer sot nga kufiri me Kosovën pasi shteti fqinj ka shtrënguar masat anti-COVID të paktën deri më 13 shtator. Këto masa janë shtrënguar...

Cilat janë masat e reja anti-Covid që hyjnë në fuqi sot, nga ora policor...

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të shtunën, ka miratuar masat e reja për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Në bazë të vendimit të Qeverisë, fillimi i...

Vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë/ Ndahet nga jeta ish-kryetari Kuvendit

Ish-kryetari i parlamentit të Kosovës Kolë Berisha është ndarë nga jeta ditën e sotme, pas betejës me një sëmundje të rëndë. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije djali...

Situata e përkeqësuar në vend, qeveria drejt kthimit të orës policore, shtyhet viti i...

Situata e pandemise duket se po shkon drejt perkeqesimit ne Kosove. Pas diskutimeve me nivelin komunal, që ka bërë ministri i Shëndetësisë ne Kosove, Arben Vitia, pritet që masat e...

E para në botë, Kosova thyen rekord vdekjesh nga Covid-19

Rritja e madhe e infektimeve me virusin Corona, ku në 24 orët e fundit u shënua rekord i rasteve, shtim i pacientëve nëpër spitale, dhe çdo ditë rritja e...

Masat e reja anti-covid: Të vaksinuarit do të ndahen nga të pavaksinuarit, por si?

Sezoni i verës është drejt fundit dhe vëmendja e autoriteteve shëndetësorë është përqendruar te vendimet që priten të merren në shtator. Greqia pritet të marrë masa të reja për të...

E trishtë! Ndahet nga jeta pas një sulmi në zemër politikani i njohur …

Ish-ministri grek Akis Tsochatzopoulos është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare pasi ishte shtruar në spital. Ai ishte deputet dhe ministër i PASOK-ut për shumë vite, ndërsa ka mbajtur role...

Cilat janë masat e reja anti-Covid që pritet të merren, nga ‘shtrëngimi’ i orës...

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka folur pas takimit që kanë pasur me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia në lidhje me masat e reja anti-COVID,...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...