Lëshohet alarmi për bomba në dy shkolla, nxënësit evakuohen me emergjencë nga policia

Një alarm për bombë është raportuar mesditën e së hënës në dy shkolla në Selanik. Ngjarja ka nisur në orën 12:00, kur një person i panjohur ka lajmëruar Policinë dhe ka denoncuar se në shkollën “Euklid”, Selanik, ishte vendosur bombë.

 

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka evakuuar kompleksin e shkollës. Në këtë kohë , një skuadër e departamentit të asgjësimit të mjeteve shpërthyese po kryen një hetim. Pak minuta më vonë një tjetër telefonatë ka mbërritur nga një i panjohur në Polici, i cili ka thënë se ishte vendosur një bombë në EPAL Stravroupoli.

 

Sipas medieve greke, procesi i evakuimit të godinës është në zhvillim e sipër, ndërsa në vendngjarje do të mbërrijnë nga momenti në moment efektivët e policisë për të kontrolluar zonën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...