Çudira shqiptare! Tezja dhe nipi shkojnë në gjykatë për një lopë

E mbetur e vetme, 70-vjeçarja Nafije Guta thotë se është në hall më nipin e saj, pasi sipas saj ai ia bëri një mal me padrejtësi.

Ajo mbeti e vetme në shtëpinë e cila iu dha si bamirësi nga një shoqatë humanitare në fshatin Dobrusht të Prizrenit, pasi bashkëshorti i saj vdiq vite më parë.

Problemet nisen kur djali motrës së saj, Selman Gutaj, i cili është njëkohësisht edhe djali i kunatit të saj, i bëri padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit, pasi kjo shiti lopën e saj.

 

Por Nafija tha se e shiti atë pasi ajo ishte pronë e saj, e të cilën e fitoi pasi ndau pasurinë me kunatin, që është babai i Semanit, për çka e moshuara thotë se e ka dëshmitar edhe çobanin.

 

70-vjeçarja këtë lopë e shiti tek një mishtore në Prizren, e menjëherë pasi bëri marrëveshjen në 2017 nipi e akuzoi atë që e shiti lopën duke e shfrytëzuar rastin sa ky i fundit ishte në një dasmë.

 

Por e bija e Nafijes, Baftije Dakaj mendon se konflikti mes nipit e tezës ka një prapavijë tjetër nga ajo e lopës.I kontaktuar nga Kiksi, Selmani ka refuzuar të flasë para kamerave, por ka insistuar në atë që lopa që u shit nga tezja Nafije ishte e tij.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...