Pëson infarkt kardiak në shërbim, vdes në spital mjeku i njohur (EMRI)

E trishtë. Mjeku ndërron jetë ndërsa ishte me shërbim.

 

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në spitalin e Pejës, ku mjeku specialit Reshat Emra ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. Lajmin për vdekjen e mjekut e ka dhënë spitali i Pejës. Dr.Reshat Emren

Mes të tjerash në dedikimin e spitalit citohet: Të tronditur e jashtëzakonisht të mërzitur nga vdekja e Mjekut tonë Specialist Dr. Reshat Emra.

 

Vdekja nga infarkti Dr. Reshat Emren e gjeti në vendin e punës në shërbimi të pacientëve në këtë ditë uikendi ku edhe sot ishte kujdestar. Shumë netë pa gjumë e angazhim vetëmohues, ky është angazhimi i mjekëve që sakrifikojnë shumëçka për t’i shërbyer pacientëve. Në situat të tillë ishte edhe Dr.Reshati ku në krye të detyrës e gjeti dhe vdekja.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...