Dhunoi të moshuarën në Pejë, avokati: Pelaj mund të ketë ikur në Gjermani

Avokati Meshar Selimaj tha se Aurona Pelaj e cila dhunoi pak javë më parë 70-vjeçaren Minire Nura në azilin e pleqve mund të ketë ikur në Gjermani. Ai theksoi se se prokuroria ende nuk ka ngritur një akt-akuzë ndaj saj.

 

“Me informacionet që kam Aurona Pelaj, mund të gjendet në Gjerman. Kështu po përflitet këto ditët e fundit.

 

Prokuroria ende nuk i ka kryet hetimet. Prokuroria ende nuk e ka ngritur aktin-akuzues në Gjykatë dhe Gjykata ende nuk e ka mundësinë që ta ftojë Pelaj. Duhet të paraqitet me thirret, dhe nëse nuk paraqitet merren masat për lëshimin e urdhër arrestit”- tha ai.

/Kosova press

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në gjykatën e Sarandës por ajo kendon dhe muzike popullore. Pasi muziken e ka pasion.   Ajo shprehet...

Plaçkitet ish- sanatoriumi i Shkodrës/ Vidhen dyer dhe dritare, dëmtohen aparaturat

Ish sanatariumi I shkodres ka rene pre e plackitjes nga persona te papergjegjshem Dyert dhe dritaret janë vjedhur dhe shumë aparatura të cilat deri para...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...