Dhunimi i foshnjës 3-vjeçar në çerdhe, gjyshi rrëfen gjendjen e nipit: Djali është ende e traumatizuar e si ndal dot lotët

Ditën e djeshme opinion publik në Kosovë është traumatizuar pas dhunës barbare ndaj fëmijës 3-vjeccar nga ana e dy edukatoreve dhe një kuzhinierje.

Gjyshi i 3-vjeçarit të dhunuar në një çerdhe në Kosovë ka treguar se vogëlushi është ende i traumatizuar.

Ai tha gjatë një interviste televizive se pret drejtësi.

“Inshalla qoftë rasti i fundit ky. Jam gjysh i shumë nipërve dhe mbesave, dhe nuk dua që të dëgjoj keq për asnjë. I besoj drejtësisë dhe shpresoj që të vihet në vend e drejta. Djali është ala i shqetësuar, pasi vajza ende nuk ka shkuar në punë. Djali është i shqetësuar, i zbehtë. I thash; kallëzoj gjyshit dhe ai nis të qajë. Nuk ka dashur hiç të flasë, qan. Me kohën me psikologë, do i kalojmë të gjitha. Ajo është e shqetësuar shumë, si ndal dot lotët.”, tha ai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...