E rëndë, sapo ishte kthyer nga ekskursioni, 14-vjeçari shqiptar vetëvaret në pemë

Një 14-vjeçar shqiptar në Greqi i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në pemë.

Mediat greke raportojnë se komuniteti lokal i Aeginës është tronditur nga vdekja e nxënësit 14-vjeçar.

Tragjedia ka ndodhur në Aeginë mesditën e së premtes kur 14-vjeçari sapo ishte kthyer nga një ekskursion me shkollën.

Para se të ndërmerrte aktin e rëndë, shqiptari kishte lënë një shënim për familjen e tij. Në letër ai thuhet se ka shkruar për një zhgënjim romantik dhe konkretisht i referohet një vajze që nuk e donte dhe për këtë arsye ai vendosi t’i jepte fund jetës.

Ai shkonte normalisht në shkollë por ngacmohej shpeshherë nga nxënësit dhe kjo mund të jetë një arsye pse ai ka vendosur t’i japë fund jetës.

Autoritetet greke po hetojnë rastin në fjalë për të zbuluar shkakun e vërtetë të ngjarjes.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...