Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të tjerë janë vënë nën hetim, pasi dyshohet se shpërndanin substanca narkotike pranë një gjimnazi në Shkodër.

20-vjeçari u kap në flagrancë në ambientet e e një lokali teksa po shiste dozat e cannabis sativës. Edhe të rinjtë që u vunë në procedim dyshohet se janë përdorues dhe shitës së dozave të lëndës narkotike në lokal.

Në kuadër të megaoperacionit antidrogë, të koduar “Tempulli”, janë vënë në pranga qindra shtetas, nën akuzën për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike në afërsi të shkollave, brenda perimetrit të sigurisë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...