Dëshironi të blini një telefon Apple? Por më parë mësoni sa do të kushtojë seria e re e iPhone 15

Gjiganti teknologjik Apple ka bërë të ditur datën zyrtare të prezantimit të linjës iPhone 15 e që do të jetë më 12 shtator.

Me lançimin e telefonave të rinj pritet të vijnë edhe shumë veçori të tjera siç janë raportuar deri më tani.

Burimet e Digitimes konfirmojnë rritjen e shumëpërfolur të çmimit të mundshëm prej 200 dollarësh për iPhone 15 Pro Max, por gjithashtu theksojnë se iPhone 15 Pro nuk ka gjasa t’i shpëtojë rritjeve prej 100 dollarësh.

Gjithashtu spekulohet se iPhone 15 Pro Max mund të riemërtohet në iPhone 15 Ultra.

Sipas Digitimes, çmimet për telefonat e linjës së iPhone 15 do jenë kështu: iPhone 15: duke filluar prej 799 dollarë; iPhone 15 Plus: duke filluar prej 899 dollarë; iPhone 15 Pro: duke filluar prej 1,099 dollarë; iPhone 15 Pro Max: duke filluar prej 1,299 dollarë.

Sidoqoftë, çmimet mund të variojë nga hapësira e memories që ka secili model. Çmimi i iPhone 15 Pro Max gjithashtu mund të rritet afër 2,000 dollarë në rast se vjen versioni me një hapësirë prej dy terabajt.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...