E keni provuar ndonjëherë?! Zgjidhja si të shikoni InstaStory-t pa u zbuluar është…

Natalie Louise, @wanderlusqt në TikTok, zbuloi një hak për të parë historitë e ish-ëve ose kujtdo personi në Instagram pa e ditur ata. Në videon 3-minutëshe të postuar në TikTok me 1.3 milionë shikime, Louise shpjegon gjithçka.

Në thelb, ju e shihni atë si një fantazmë; ata kurrë nuk do ta dinë se ju e keni parë. Ata nuk do të jenë në gjendje të të gjurmojnë. Sinqerisht nuk doja ta postoja këtë sepse nuk doja të nxisja njerëzit. Thjesht shkoni te ‘Instagram Stories Viewer’ dhe më pas klikojeni atë.

Pasi faqja e internetit të ngarkohet plotësisht, ajo përmend se mund të shkruani çdo emër në Instagram, por përdor dorezën e saj, @wanderlusqt, si shembull. Louise pranon se e ka testuar këtë metodë;

Kam postuar një Story dhe më pas e kam parë InstaStory-n tim duke përdorur këtë mjet. Nuk u shfaq si dikush që shikonte Story-t e llogarisë sime.

Faqja e internetit shfaq të gjitha Story-t në Instagram që përdoruesi ka postuar atë ditë. Përdoruesit mund të klikojnë , të dëgjojnë audion ose të shkarkojnë klipin, të cilin Louise mendoi se ishte disi i çuditshëm. TikToker nuk bëri të ditur nëse historitë e miqve të ngushtë të Instagram do të zbuloheshin gjithashtu në faqe.

Nëse je i bllokuar, prapë mund të shikosh historinë e kujtdo. Dhe nëse ju kanë bërë ‘mute’, nuk ka rëndësi. Hakimi siguron akses të plotë edhe në profilet private në Instagram. Ky mjet ndoshta ju bën edhe më të varur ndaj një ish të dashuri nëse i shikoni vazhdimisht Story-t e tyre në mënyrë anonime.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...