‘Pse kolegët i përshkruajnë në receta kur s’kanë dhënë asnjë efekt dobiprurës?’/ Mjeku Kalo...

Mjeku i spitalit Infektiv Tritan Kalo në një postim në rrjetet sociale ka hedhur dyshime në lidhje me kolegë të tij, që përshkruajnë në receta ilaçe që sipas tij...

Shkeli orën policore, qytetari nuk pyet për shtetin dhe rreh dy policet

Një burrë në Australi është arrestuar pas një sulmi të egër ndaj dy policeve femra të cilat i sulmoi në rrugë gjatë orarit të izolimit të koronavirusit në Sydney. Pamjet...

RRËQETHËSE! Nuk e lejojnë të kalojë kufirin, punëtori nga Shkodra me lot në sy:...

Një prej punëtorëve që nuk ka mundur të kalojë në doganën e Hanit të Hotit ka deklaruar se është i sëmurë. Punëtori me lot në sy shprehet se edhe pse...

Tiranë, qytetarja e prekur me Covid bërtet me të madhe: Nuk dua ta mbaj...

Pavarësisht se është e ndaluar rreptësisht të dalë nga banesa, një paciente pozitive me Covid pa maskë pret radhën për të bërë kontrolle mjekësore në Dispancerinë e Sëmundjeve të...

Mjeku bën ‘parashikimin’ e frìkshëm për rastet me Covid-19: 300-500 fëmijë do të shtrohen...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2919 raste të reja me COVID-19. Numri tregon një tendencë më të përmbajtur në barrën epidemiologjike, krahasuar me javën e...

Dhe çfarë duhet të bëjmë ne tani…? E pranon dhe vetë kreu i Urgjencës:...

Anëtari i Komitetit Teknik Dr. Skënder Brataj e vlerëson shumë kritike situatën e Covid 19 për shkak të dezinformimit të qytetarëve nga rrjete sociale apo nga persona jo profesionistë,...

Situatë problematike në kufi, Mali i Zi bën atë që nuk pritej me punëtorët...

Punëtorët shqiptarë nuk janë lejuar përsëri të kalojnë drejt Malit të Zi. Si punëtorë ditorë, atyre iu kërkohet të bëjnë teste për Covid, të cilat ata thonë se i...

Apel për ndihmë për kurim në Turqi! 24 vjeçarja shtatzënë në intubim te Infektivi,...

Familja Kaba, kërkon ndihmë për vajzën 24 vjeçare e cila ndodhet e shtruar në Spitalin Infektiv pasi është prekur nga Covid-19. Mjekët janë detyruar të bëjnë lindje të parakohshme...

Me 80% të popullsisë të vaksinuar, hiqen të gjitha masat anti-Covid në tetor…

Finlanda do të heqë kufizimet e fundit antiCOVID-19 në fuqi, kur 80 përqind e popullsisë së rritur të jetë plotësisht e vaksinuar, njoftoi qeveria, një kufi që duhet të...

Rama i zgjat dorën, Angela Merkel e lë “thatë” dhe kap në befasi kryeministrin...

Kancelarja gjermane dhe kryeministri Edi Rama u përshëndetën me grusht. Më pas nisi ceremonia e përgatitur për nder të vizitës së saj. Kryeministri Rama i zgjati dorën për ta takuar,...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...