Historia e çuditshme/ Dy vajza zbulojnë pas 20 vitesh se u ndërruan gabimisht në...

Një gabim në një spital të Spanjës ka bërë që të ndërrohen dy foshnja. 20 vite më vonë një nga vajzat zbuloi rastësisht përmes një testi të ADN-së se...

Merret vendimi drastik për 28-vjeçarin, i cili shpërndau koronavirusin anë e mbanë

Një vietnamez është dënuar me pesë vite bu rgim për shkelje të rregullave të pandemisë dhe përhapje të koronavirusit. Advertisements Sipas gjykatës, Le Van Tri është shpallur fajtor për “transmetim të...

Me pension 15 mijë € në muaj, çfarë do bëjë Angela Merkel pas zgjedhjeve?

Më 26 shtator zgjidhet Bundestagu i ri. Angela Merkel nuk kandidon më. Me një pension prej 15.000 euro në muaj, ajo nuk ka pse ta vrasë mendjen financiarisht. Po...

Qeveria merr vendimin e papritur, ulen orët e punës por paga nuk preket

Skocia ka vendosur që të ndryshojë plotësisht ditët e punës për qytetarët. Ata kanë vendosur që të provojnë një javëpunë katër-ditore, duke u bërë kështu shteti i fundit që i...

E trishtë, humb betejën me sëmundjen e rëndë në moshën 39-vjeçare këngëtarja e...

Këngëtarja e grupit anglez “Girls Aloud”, Sarah Harding ka ndëruar jetë në moshën 39-vjeçare pas një beteje me kancerin e gjirit.   Lajmi i trishtë u bë me dije nga nëna...

Sekretari amerikan dhe burri i tij bëhen prindër për herë të parë, do kenë...

Sekretari amerikan i Transportit, Pete Buttigieg njoftoi në Twitter se ai dhe burri i tij, Chasten Buttigieg, janë bërë prindër të dy fëmijëve. Pete Buttigieg shpërndau në Tëitter një fotografi...

VIDEO/ Erdogan ‘hahet’ dhe me një fëmijë, qëllon në kokë vogëlushin që i preu...

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan po pushton rrjetet sociale me veprimin e kryer ndaj një fëmije në një ceremoni inagurimi.   Fëmija, i cili po mban në dorë shiritin e...

Emanuel Macron : Milionat qe merr Rama dhe te tjere nga strehimi i afganeve

Një valë refugjatësh afgan në kontinetin Evropian shqetëson jo pak vende të unionit. Shumë shtete madje kanë refuzuar të strehojnë të evakuarit e Kabulit . Presidenti francez Emmanule Macron, ka...

Historia prekëse! 86-vjeçari ndërron jetë pasi u hodh në kanal për t’i shpëtuar jetën...

Një burrë 86-vjeçar ka ndërruar jetë në Mbretërinë e Bashkuar, pasi u hodh në kanal për t’i shpëtuar jetën vajzës së tij me aftësi të kufizuara. Lawrence Casey u hodh...

I martuar për 50 vite por nuk lindi dot fëmijë, turisti i lë trashëgimi...

Të afërmit e Charles George Courtney, një turisti britanik i cili i la një pjesë të trashëgimisë së tij stafit të një hoteli në Kusadasi të Turqisë, shprehen se...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...