Njihuni me policen që po “çmend” fansat me bukurinë e saj, mbledh miliona shikime në rrjetet sociale

Në epokën e mediave sociale, çdokush mund të bëhet viral, madje edhe një police.

Alexa Narvaez, një oficere e re policie nga Kolumbia ka bërë mjaft bujë në TikTok me pamjen e saj mahnitëse dhe personalitetin argëtues.

Oficerja Narvaez hapi llogarinë e saj në TikTok, si një mënyrë për t’u lidhur me komunitetin dhe për të treguar një anë ndryshe të zbatimit të ligjit. Por ajo që nuk priste ishte që bukuria dhe sharmi i saj të tërhiqnin kaq shumë ndjekës.

Në vetëm pak javë, videot e saj në TikTok kanë mbledhur mbi 2 milionë shikime, ku fansat “çmenden” pas tipareve të saj mahnitëse dhe buzëqeshjes.

Ndërsa fama e saj në TikTok e ka sjellë atë në qendër të vëmendjes, ajo thotë se pasioni i saj i vërtetë është t’i shërbejë komunitetit të saj si oficere policie.

“Unë e dua punën time dhe dua të ndihmoj njerëzit”, thotë ajo.

Disa kritikë kanë ngritur shqetësime se popullariteti i polices mund të largojë vëmendjen nga serioziteti i punës së saj. Por oficerja thotë se ajo e merr shumë seriozisht rolin e saj si oficere policie dhe nuk i komprometon kurrë detyrat e saj për hir të mediave sociale.

“Unë jam mirënjohëse për mundësinë për t’u lidhur me njerëzit në një nivel personal dhe për t’u treguar atyre se policët janë gjithashtu njerëz”, thotë ajo.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...