Hanin në restorante dhe “bënin namin” për cilësinë e ushqimit që mos paguanin faturën, turistët britanikë bëhen viralë

Fotoja e një çifti britanik që hëngrën në të paktën tre taverna në një fshat të Kretës dhe më pas kanë “bërë namin” për cilësinë e ushqimit duke mos paguar faturën, është publikuar nga Daily Mail.

Burri dhe gruaja përfunduan vaktin e tyre në të paktën tre restorante në ditë të ndryshme dhe më pas filluan të ankoheshin me zë të lartë për cilësinë e ushqimit në mënyrë që mos paguanin.

Vendndodhja e fundit që ata “goditën” është restoranti Ariadni Apartments”, shton gazeta britanike.

Sipas Daily Mail, e cila kërkon informacion nga lexuesit e saj për të identifikuar çiftin, fotoja është postuar në një grup në Facebook nga një anëtar i acaruar i stafit në Ariadni Apartments, “restoranti i të cilit është i famshëm për picat, ushqimet e detit dhe pjatat tradicionale greke”.

Personi paralajmëroi biznesmenët vendas që të “ruhen” nga çifti që refuzon të paguajë faturën pas përfundimit të vaktit, një “taktikë” që ata e kanë zbatuar tashmë në tre taverna./Albeu.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...