Ja 15 vetitë shëruese të hudhrës qe nuk i keni ditur me pare

Ja 15 vetitë shëruese të hudhrës

Stimulon aktivitetin e stomakut
Pastron zorrët
Ndalon diarren e shkaktuar nga bakteret
Ndalon dizanterinë (e përdorur në mënyrë rektale)
Relakson dhe fuqizon sistemin nervor
Largon gurët nga veshkat dhe lehtëson dhimbjet e tyre (e përdorur me kos)
Lufton astmën (shurupi nga hudhra)
Ndalon kollën (shurupi nga hudhra)
Lufton arteriosklerozën
Lufton hipertensionin
Ka efekt laksativ
Lufton gripin
Ka efekt antimikrobial
Lufton tifon
Lufton tuberkulozin

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...