Ministrja Elisa Spiropali është përpl asur me gazetarët Robert Rakipllari dhe Agron Gjekmarkaj. Në një lidhje me Skyp në “Open”, Spiropali deklaroi se qeveria nuk e ka mbajtur dot premtimin për t’i futur të gjithë qytetarët që mbetën pa shtëpi...
Analisti Carlo Bollino thotë se në Shqipëri shëndetësia është falas. Sipas Bollinos problem është korrupsioni i mjekëve. Analisti deklaroi në Top Channel se problemi është se mjekët marrin para, pasi shëndetësia është falas. “Me shëndetësi falas nënkuptojmë që qytetarët nuk paguajnë...
Ditën e sotme një video u bë virale nga kryeqyteti ku një shofer i linjës së urbanëve të Kombinatit, ktheu autobusin në mes të rrugës duke ‘kapërcyer’ trafikndarëset. Në lidhje me këtë rast ka reaguar dhe Policia Rrugore e Tiranës...
Shoferi i këtij autobusi urban që bën linjën e Kombinatit në kryeqytet me sa duket e “paska me nxitim” dhe nuk i njihka rregullat e qarkullimit. Përpos kësaj, ka bërë një manovër të rrezikshme që ka rrezikuar qytetarët dhe çdo...
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kundërshtarët e tij politikë duke paralelizuar situatën e sistemit shëndetësor me atë të tanishëm. Rama shkruan me anë të një statusi në rrjetet sociale se nëse virusi do na kishte zënë 7 vite më parë...
Edi Rama kërkon mandatin e tretë, ndërsa ka listuar disa argumente për të bindur popullin, mes të cilave përfundimi i projekteve të rindërtimit. Por një qytetar në faqen e tij në Facebook, i kërkon të largohet, pasi sipas tij, projektet...
Sot është 13 vjetori i Pavarësisë së Kosovës dhe bashkë me ta festojmë të gjithë ne Shqiptarët. Urime të panumërta kanë shkuar për vëllezërit dhe motrat tanë madje një urim i veçantë ka ardhur edhe nga gazetari investigativ, Artan Hoxha. Nëpërmjet...
Gjatë periudhës 17 – 22 shkurt priten sasi të pakta reshjesh dhe vetëm në zona të izoluara të basenit të Drinit; 2-4 cm borë në zonat malore mbi 1000 m lartësi nga niveli detit ndërsa shira të dobët në...
Pas denoncimeve të bëra dje në QSUT, ku një zonjë pretendonte se i kishin grabitur sendet e babait, dhe rastit të dy motrave që thane se babai i tyre i ndjerë ishte lënë pa shërbim, ka reaguar edhe kryeministri...
Sot është një ditë e trishtë për Jozefina Topallin. Kryetarja e partisë “Lëvizja për ndryshim” ka humbur nënën e saj. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Topalli, me anë të një postimi në rrjetet sociale. “Të dashtun miq e dashamirës,...

Te fundit

video

Bëhuni gati për një javë shpërthyese e plot të papritura, ç’kanë parashikuar yjet për...

Dashi: Më në fund, ka ardhur momenti të shpërbleheni. Venusi kalon në sektorin e të ardhurave duke ju ndihmuar të gjeni burime të ndryshme...
video

Ju pëlqen era e tokës pasi bie shi? Kjo dukuri ka një emër

Era e shiut dhe e tokës së lagur mund të sjellin një ndjenjë kënaqësie të pamohueshme. Çfarë është ajo që provokon këtë lloj lehtësimi...
video

Gjërat tipike që bën çdo shqiptar, do shkriheni së qeshuri me veset e tyre

Një shqiptar patjetër ka bërë një nga këto gjëra të listuara më poshtë. Sjellja dhe përqasja që ne kemi ndaj këtyre objekteve, lidhet kryesisht me...