ryeministri Edi Rama u shpreh se gjatë mandatit të tretë do të mund të realizohet ajo që ai e quan “autonomi spitalore”. Sipas Ramës, kjo autonomi do t’i japë mundësinë doktorëve të punojnë jashtë orarit, duke përdorur ambientet e spitaleve...
Këto pamje të borës vijnë nga Qafë Thorja që lidh Thethin me Shkodrën. Pamjet te cilat kete vit u shfaqen shpesh ne foto dhe video nga media por dhe nga vete banoret qe benin apel per zhbllokimin e rruges. Ne keto...
Ka thuajse një javë që Amerika është përfshirë në kushte të paqëndrueshme atmosferike, teksa është në fazën e paralizimit nga situata e dëborës dhe të ftohtit. Situatat e keqe meterologjike, ka kapluar kryesisht zonën e Teksasit, teksa shërbimi emergjent, nuk...
Presidenti Ilir Meta vlerësoi dy sportistë të shquar të arteve marciale, të cilët me rezultatet e tyre të larta dhe profesionalizmin kanë spikatur në disiplina të ndryshme sportive si Kick Box dhe Thai Box në kompeticione kombëtare dhe ndërkombëtare. Kreu...
Para ca kohësh duke lexuar një postimi të një farë Hasan Bello, një studius në FB i cili ka publikuar një dokument i cili lidhet me arsimimin e diktatorit Enver Hoxha kur ai ishte i ri u habita me...
Kryeministri Edi Rama tregoi në Fier këtë të shtunë se pse e do edhe një mandat të tretë në krye të punëve të vendit. Ai tha se nuk i lë betejat në mes dhe ato duhen çuar në fund. Kreu...
Temperaturat kanë shënuar ngritje të ndejshme në shumë pjesë të Evropës pas disa ditëve dhe javëve dimërore që i përjetojë Kontinenti i vjetër. Temperaturat kanë shënuar ngritje po thuajse në tërë Evropën perëndimore, pjesë të Evropës qendore dhe Gadishullin Ballkanik....
Puna në televizion është sa e vështirë, aq edhe me përfitime të mëdha. Edhe më interesant duket fakti që reklamuesit paguajnë shifra marramendëse për çdo reklamë, të cilat shpesh audiencës i duken të bezdisshme, por që në fund të fundit,...
Kryeministri Edi Rama u shpreh gjatë kësaj të premteje se sezoni i kaluar turistik nuk ishte me humbje. Kreu i qeverisë deklaroi gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët e Vlorës se një nga arsyet se pse nuk ka pasur humbje vitin...
Kryeministri Edi Rama është sot në Vlorë, ku në një komunikim me qytetarët u shpreh se të rinjtë që do të futen të fushën e kodimit për të fituar paga mujore deri në 6 mijë euro do të trajnohen...

Te fundit

video

Bëhuni gati për një javë shpërthyese e plot të papritura, ç’kanë parashikuar yjet për...

Dashi: Më në fund, ka ardhur momenti të shpërbleheni. Venusi kalon në sektorin e të ardhurave duke ju ndihmuar të gjeni burime të ndryshme...
video

Ju pëlqen era e tokës pasi bie shi? Kjo dukuri ka një emër

Era e shiut dhe e tokës së lagur mund të sjellin një ndjenjë kënaqësie të pamohueshme. Çfarë është ajo që provokon këtë lloj lehtësimi...
video

Gjërat tipike që bën çdo shqiptar, do shkriheni së qeshuri me veset e tyre

Një shqiptar patjetër ka bërë një nga këto gjëra të listuara më poshtë. Sjellja dhe përqasja që ne kemi ndaj këtyre objekteve, lidhet kryesisht me...