Si sot një vit më parë u rregjistrua tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona. Moderatorja Evi Reci, e cila ka humbur xhaxhain e saj me familjen dhe shoqen e fëmijërisë me vajzën dhe nënën, e ka...
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, është përlotur në foltoren e Kuvendit, teksa ka folur për vështirësinë e madhe të kësaj periudhe të pandemisë së koronavirusit. Manastirliu tha se këtë vit të gjithëve iu është vrarë zemra nga dy fatkeqësi të...
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të shmangni lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandaluar përhapjen e COVID19. Të gjithë qytetarët duhet të respektojnë rregullat, për ruajtjen e distancimit fizik, mbajtjen e maskës në...
Pedagogu Afrim Osmani i është drejtuar kreut të qeverise Edi Rama pas humbjes e jetes ës dy vellzeve nga Covid-19. Humbi nga COVID dy vëllezër brenda ditës, pedagogu Afrim Osmani thirrje Ramës: Kjo s'është krizë e mjekëve, por e juaja!...
Afro 8 muaj pa ushtruar aktivitetin e tyre, pa mbështetje financiare dhe mbi të gjitha të paqartë mbi detyrimet ligjore që duhet të kryejnë për t’u njohur si artistë të pavarur. Muzikantët e “live”-it, pas aktit normativ të fillimtetorit që...
Gazetari Artan Hoxha pasi përmes një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e tij të shumtë detaje nga lufta e tij me koronavirusin. Hoxha shkruan se teksa pa koncertin e Ansamblit, të cilën e quan tallava, iu kujtuan...
I vetmi i mbi jetuar i familjes Cara, kryefamiljari Alberti ka rrëfyer në këtë 1 vjetor të tr agjedisë së tërmetit ku humbi të gjithë pjestarët e familjes dh imbjen që përjetoi. Albert Cara shprehet se gjatë tërmetit të parë...
Kryeministri Rama dhe ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj nuk ndodhen në Shqipëri, në një kohë kur sot kujtohet 26 Nëntori trag jik i një viti më parë, që i mori jetën 51 personave. Mësohet se Rama bashkë me ministrin Ahmetaj...
26 nëntori i vitit 2019 ishte një ditë tragjike për Shqipërinë. Një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, me epiqendër në Durrës, tronditi gjithë vendin. 51 persona humbën jetën fatkeqësisht, të mbetur nën rrënojat e ndërtesave të shembura nga...
Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e dëborë duke na futur tërësisht në stinën e dimrit. Paraditja dhe mesdita e së hënës së javës së ardhshme...

Te fundit

Situata tepër kritike nga pandemia, ja kush janë vatrat më të rrezikshme të koronavirusi...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu ministria bën me...

Do mbeteni pa fjalë, nuk do ta besoni se kush “pritet” të hyjë në...

Ndër emisionet me te ndjekura ne vendin tone është dhe reality show “PerPuthen”. Formati i këtij emisioni është i tille ku djemtë dhe vajzat njihen...

“Si je në s*ks?”/ Në takimin e Fatjonit dhe Melisës, ku nuk mungojnë puthjet...

“Një vazhdim i takimit të parë”. Kështu mund të përkufizohet takimi i dytë mes Melisës dhe Fatjonit. Dyshja, ashtu sikurse dhe në takimin e parë...