Rama ndan foto nga plazhi i Velipojës

Velipoja, një ndër plazhet ranore me shtrirjen më të gjerë në Shqipëri, frekuentohet çdo vit nga qindra mijë pushues si brenda edhe jashtë kufijve.

 

Kryeministri Edi Rama publikoi sot në rrjetet sociale foto nga bregdeti i Velipojës, ku uji i pastër e i kthjellët, ndërthuret me gjelbërimin e pishave që pushtojnë bregdetin. Foto e realizuar nga Terenc Pepa.

 

“Mirëmëngjes nga Velipoja”, shkruan kryeministri, duke ndarë foto nga plazhi më verior i Shqipërisë, me bukurinë dhe kontrastet e forta që e karakterizojnë.

Me një shtrirje prej mbi 14 km, plazhi i Velipojës është ndër më të preferuarit në veriperëndim të vendit edhe për shkak të cilësive kurative të rërës.

 

Rëra me efektin e saj kurativ, ndërthurja me hijeshi e detit, lumit, delta me ishuj, kodrat, pylli, laguna e fusha, bëjnë për vete çdo vit pushues të shumtë.

Shumë prej tyre janë të përvitshëm në sezonin veror në Velipojë, të tjerë vijnë për herë të parë për t’u rikthyer vit pas viti.

 

FOTO TERENC PEPA

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...