Tag: Terenc Pepa

Katedralja e Shkodrës dhe historia e saj

E cilësuar si një ndër katedralet më madhështore në Ballkan, Shën Shtjefini ka një histori mbijetese të jashtëzakonshme. Katedralja e Shën Shtjefnit, shenjtit pajtor të...

TERENC PEPA, FOTOGRAFI QË FOKUSON SHPIRTSHËM HIRET E BUKURIVE TONA T’HYJSHME

Nga Albert Vataj Ndoshta i kapluem prej shpërgenjve t’mallit për Shkodrën, i mbetun gjithnjë fëmij n’tamëlcimin e këtij dashtunimi, pohoj se fotografia e Terenc Pepës...

G’juhadoli, një ndër lagjet historike të qytetit të Shkodrës

Në 1875 u themelua Kuvendi Françeskan, sot një nder lagjet me të frekuentuara të qytetit të Shkodrës ku shumica banesave private tashmë janë kthyer...

Rama ndan foto nga plazhi i Velipojës

Velipoja, një ndër plazhet ranore me shtrirjen më të gjerë në Shqipëri, frekuentohet çdo vit nga qindra mijë pushues si brenda edhe jashtë kufijve.   Kryeministri...

VIDEO – “Mirëmëngjes nga Shkodra e dashtun”, kryeministri Rama nis ditën me pamje nga kryeqendra e Veriut…

Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën duke publikuar një video nga Shkodra. Shefi i ekzekutivit, ka zgjedhur një video të Terenc Pepës, të shoqëruar...

KETE JAVE

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...

Oltës do i mungojë shumë Amosi, akoma nuk e beson që doli, Luizi: “ta po m’sohesh”

Olta Gixhari nuk ka mundur t’i ndalojë dot lotët...

PARTNER

spot_imgspot_img