Pasi fut në fuqi emrin e ri, Maqedonia bën surprizën e pabesueshme për Shqipërinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut me hyrjen në fuqi të emrit të ri pas publikimit në Gazetën Zyrtare, ka publikuar edhe stemën e re që për herë të parë...

Mbërrin në Kosovë varianti Delta i Covid, shfaqen dy rastet e para

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Kosovë tashmë është paraqitur edhe varianti Delta i virusit COVID-19. Përmes një komunikate për media MSh, njofton se të dy rastet kanë shfaqur...

Familja e kërkonte prej 3 vitesh, 58-vjeçari gjendet i vdekur brenda një fuçie

Një 58-vjeçar është gjetur i vdekur brenda një fuçie të mbyllur në Greqi. Skeleti i tij është gjetur sot, në brigjet e lumit Platanian në Rethymno, Kretë, ndërsa familja e...

Shpërthen bombola e gazit, dhjetra të plagosur

Një shpërthim i madh ka ndodhur pak minuta më parë në një qendër tregtare në Ferizaj të Kosovës. Shkak i shpërthimit dyshohet të jetë një bombolë gazi. Nga ky shpërthim...

U zhduk pa lënë gjurmë, gjendet shqiptarja në Greqi

Pas 2 javësh e zhdukur, gjendet në Greqi Ermalda Arapi. Ajo është gjetur shëndoshë e mirë dhe ndodhet pranë të afërmve të saj. Arapi doli nga shtëpia në 18 maj dhe...

Prifti pozitiv me variantin nga Afrika e Jugut, autoritetet gjurmojnë kontaktet

Autoritete shëndetësore në Greqi janë vënë në alarm pas zbulimit të rastit të parë me variantin e Afrikës së Jugut të koronavirusit. Rasti u zbulua tek një prift 36-vjeçar në...
video

Tërmeti 6.2 ballë ‘shkund’ Greqinë/ Dalin pamjet, njerëzit dalin në rrugë të alarmuar

Një tërmet i fuqishëm 6.2 ballë ka tronditur Greqinë mesditën e sotme. Sipas informacioneve epiqendra ishte në Elasona të Larisas dhe banorët kanë lënë banesat e tyre duke dalë të...

Ka fshatra ku imami paguhet 1500 euro

Zëdhënësi i Bashkësisë Islame në Kosovë, Ahmet Sadriu ka folur për sistemin e pagesave të anëtarësisë që funksionon në kuadër të institucionit. "Kemi problem me fshatrat e mëdha, dhe aty...
video

Serbia ftesë qytetarëve nga Kosova që të aplikojnë për vaksinimin kundër COVID-19

Qytetarët e Kosovës janë ftuar që të aplikojnë në Serbi për t’u vaksinuar kundër COVID-19. Përmes një njoftimi për media, zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka thënë se...

Me rrogë më të vogël se bashkëshortja dhe në shtëpi me qera, kjo është...

Ish-kryeministri dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka bërë deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Në deklarimet që ka bërë ish-kryeministri, bie në sy apartamenti me vlerë 400...

Te fundit

Një tjetër këngëtar, njihuni me konkurrentin e rradhës në ‘Big Brother VIP'(Foto)

Kanë mbetur pak ditë nga fillimi i Big Brother Albania VIP dhe deri tani janë përfolur shumë emra që do i bashkohen shtëpisë më...

Shfrytëzojeni fundjavën për plazh, ja sa do të shkojnë temperaturat! Nga e marta nis…

Meterologu Hakil Osmani në një lidhje me skype për Fax News ka bërë parashikimin e motit për këtë fundjavë, dhe ditët e fundit të...

Për cilin nga këta 4 këngëtarë do paguanit 12 mijë euro për 1 dasmë?

Pagesa nëpër dasma është shumë motivuese për këngëtarët. Shumat që marrin ata janë të mëdha ma.rramendëse, që nuk mund t’i besoni edhe ju vetë. Por,...