Këngëtarja e njohur rrëfen tmerrin në spitalin e Tetovës: Ndërroi jetë shoqja ime bashkë...

Tetova është në zi pas zjarrit tragjik që iu mori jetën 14 personave dhe la të plagosur rëndë 12 të tjerë. Flakë që nisën rreth orës 21:00 dhe zgjatën për...

Hyri të shpëtonte nënën por u dogj dhe vetë brenda. Kjo është iktima më...

Ka arritur në 14 numri i viktimave në Tetovë nga zjarri që ka përfshirë spitalin modular për trajtimin e personave të sëmurë me sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur...

VIDEO/ Tragjedi në Tetovë, ndërrojnë jetë mbi 20 mjekë dhe pacientë në spitalin që...

Mediat në Maqedoni bëjnë me dije se deri më tani dyshohet për të paktën 20 viktima, mes të cilëve mjekë dhe pacientë dhe dhjetëra të tjerë të plagosur, pas...

Humbi nënën dhe vëllain brenda ditës nga Covid-19, shpërthen i riu: Mjekët i kam...

Familjes Arifi nga Gjilani i kanë vdekur dy anëtarë të familjes nga koronavirusi. Përgjatë ditës së djeshme, u raportua se kanë vdekur nënë e bir si pasojë e komplikimeve nga...

Disa fëmijë infektohen me Covid-19, flet mjekja e pediatrisë: Një prej tyre në gjendje...

Situata e Covid-19 në Kosovë është alarmante, kjo pasi po prek edhe moshat e reja, përfshirë fëmijët. Doktoresha e Pediatrisë, Violeta Grajqevci ka treguar se aktualisht në spital janë 3...

Shkelën masat anti-COVID ne dasem ja cfare i ndodh dasmoreve nga policia

Numri i lartë i rasteve të reja me COVID në Kosovë, nuk ka ndikuar në organizimin e dasmave me shumë të ftuar në ambiente të mbyllura.   Policia e Kosovës ka...

Nuk pranuan të vaksinohen, pezullohen 92 mjekë dhe infermierë…

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, autoritetet pezulluan nga puna 92 punonjës të shëndetësisë në një Spital në Ksanthi të Greqisë, pasi nuk pranuan të vaksinohen kundër Covid-19.   Ky vendim...

Greqia paralajmëron ashpërsim masash kufizuese për parandalimin e koronavirusit

Greqia thotë se do të ashpërsojë edhe më tej masat kufizuese nëse do të vërehet rritje e mëtejshme rasteve me Covid. Mes masave të paralajmëruara janë mbyllja e shkollave, rikthimi...

Policia u lë në mes vallen dasmorëve shqiptarë, ndërpret ceremoninë dhe i bën gjëmën...

Numri i lartë i rasteve të reja me COVID në Kosovë, nuk ka ndikuar në organizimin e dasmave me shumë të ftuar në ambiente të mbyllura.   Policia e Kosovës ka...

Pushohen 6400 punonjës të shëndetësisë që refuzuan vaksinën

Greqia nuk ka ndërmend që të tërhiqet nga kushti për vaksinimin me detyrim për të gjithë mjekët, infermierët dhe punonjësit e shëndetësisë. Mbrëmjen e së premtes sipas medieve greke numri...

Te fundit

Moderatorja shqiptare rrëfen historinë: Si e mora vesh që burri më tradhtonte në lokalin...

Moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer për herë të parë momentin që zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshorti dhe babai i vajzës së saj. Mbrëmjen...

Ritvana i shkruan gjatë takimit, Argjendi puth Mikelën. Momenti kur nuk e dinin se...

Argjendi dhe Mikela ishin tepër të afërt gjatë takimit të tyre, por kishte diçka më shumë kur mendonin se u fikën kamerat. Në një...

ME FOTO: Preket godina historike në Shkodër, ndërhyjnë në projekt, vendosin 3 kate! Kush...

Një denoncim është bërë lidhur me godinën e re të Absamblit Arkitektonik të qendrës historike në Shkodër. E gjithë zona është projektuar që të...