AKSIDENTET QË PËRGJAKEN SHKODRËN NDËR VITE

Rasti i fundit i tragjedisë në aksin Shkodër Velipojë nxjerr në pah edhe njehere tjeter dinamiken e rende te ngjarjeve aksidentale që janë regjistruar ne Shkodër gjatë viteve të...

Tre të rinjë dështojnë për të grabitur një banesë

Tentativa e tre të rinjve për të grabitur një banesë në Lezhë ka dështuar, pasi janë pikasur nga familjarët. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen pranë Bordit të Kullimit. Policia...

Tmerri, grabitësit dhunojnë pronarin e shtëpisë në sy të fëmijëve

Detaje të tjera zbulohen nga ngjarja e rëndë sot në Lezhë, ku një banesë u tentua të grabitej nga tre persona të maskuar dhe me armë zjarri. “BalkanWeb” mëson se...

“Vrite, jo se gjynah” dëshmia rrëqetheshe e të moshuarit në Dajç

Çifti Mark dhe Shaqe Alija pasi kane dëshmuar për afro tre ore ne policinë e Shkodres, mbi minutat e tmerrit qe kane përjetuar gjate grabitjes ne banesën e tyre....

ATENTAT ME ARMË ZJARRI,SHQIPTARI, NË LUFTË ME VDEKJEN

Një i ri shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në komunën Busto Garolfo, në Milano. Sipas raportimeve të medieve italiane, i plagosur ka mbetur...

SHQIPTARI THERET ME THIKË NË FIRENCE,RËNDË NË SPITAL

Një shqiptar është therur me thikë në mes të qytetit të Firences, Itali. Emri i tij nuk është bërë ende i ditur. Media italiane shkruan se shqiptari është qëlluar disa...

UDHËTONIN ME MINA NË MAKINË, ARRESTOHEN DY PERSONA

Policia e Lezhës arrestoi dy persona që dyshohet se përgatisnin dhe vendosnin mina me telekomandë. Artur Popa, 46 vjeç nga Kukësi dhe banues në Kamëz, i dënuar më parë, dhe...

GRABITJA ME ARMË NË DAJÇ, POLICIA JEP DETAJE

Arrestohet një grup kriminal ku operonin në qarkun Shkodër, në fushën e grabitjeve me armë Më datë 20.02.2018, rreth orës 24:00, në fshatin Shirq, Njësia Administrative Dajç, Shkodër, dy persona...

GRABITJE ME ARMË NË DAJÇ, POLICIA ARRESTON AUTORËT

Nje grabitje me arme ka ndodhur ne fshatin Shirq te njesise Dajç. Dy persona me arme pistolete kane hyre ne nje banese dykateshe ku kane marre nje çifte, nje makine...

DETAJE/ 40- vjeçarja shqiptare është qëlluar me armë zjarri nga dy persona (foto)

Një 40 vjeçare shqiptare është qëlluar me armë në Greqi. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Aghia Paraskevi në Chaidari, ku dy burra të armatosur hapën zjarr...

Te fundit

Tradhëtia e burrave, Shqipja tregon eksperiencën e të njohurit: Shoku im ka një grua...

Ditën e sotme në rubrikën “Trotuar” në emisionin “E Diell” u diskutua tema “pse tradhtojnë burrat?”. Ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj, u shpreh se ka...

Mori policinë pas agravimit të situatës, Arbana Osmani tregon çfarë ka ndodhur me dy...

Dy të rinj kundër të gjithëve! Kjo ishte historia e Ersoneldës dhe Stiljanos, dy të rinj qe dashuronin njëri-tjetrin, por të afërmit e Ersoneldës...

Komiteti merr vendimin, këto janë masat e reja ndaj situatët së Covid

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do...